يكشنبه, 30 خرداد 1400 :: Sunday, 20 June 2021
 
کد خبر: 82609

برنامه‌های استانی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد اعلام شد

برنامه‌های استانی مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد اعلام شد
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به چگونگی برگزاری مراسم ۱۴ خرداد گفت: از فروردین ماه با توجه به محدودیت‌های موجود بواسطه کرونا، در همه استان‌ها ستاد‌های برگزاری ویژه بزرگداشت مراسم ۱۴ خرداد شکل گرفت.
پایگاه خبری ریشه

ضمن اشاره به شخصیت والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) عبد صالح و بنده خاضع خدا، یکی از برترین چهر‌ه‌های تاریخ بشریت و شخصیت اسطوره‌ای استثنایی عصر، زنده‌کننده بعثت انبیا و امامت اوصیاء در خاطره‌ها است که با قیام‌لله، به اسلام عزت بخشید، پرچم قرآن را در جهان به اهتزار درآورد و ملت ایران را از اسارت بیگانگان نجات داد. شخصیت و خودباوری را به ارمغان آورد و صدای استقلال و آزادگی را در سراسر گیتی سر داد و امید را در دل‌های ملل تحت ستم زنده کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) عزیز بی‌همتای امت اسلامی، حجت خدا در عصر ما و نشانه عظمت الهی است که بزرگداشت یاد و نام آن چهره درخشان عالم از شعائر اسلامی نظام و تلاشی در جهت ترویج دین خدا و اسلام و اهداف بلند احیاکننده ارزش‌های اسلامی است.

لطفی با اشاره به برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد گفت: ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) امسال به اقتضای شرایط مراسمی در تهران برگزار نخواهد کرد.

وی با اشاره به مراسم ۱۴ خرداد در استان‌ها ادامه داد: از فروردین ماه با توجه به محدودیت‌های موجود در کرونا در همه استان‌ها ستاد‌های استانی بزرگداشت مراسم ۱۴ خرداد شکل گرفت و ستاد‌های بزرگداشت حضرت امام (ره) در  استان‌ها فعال هستند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: به اقتضای شرایط کنونی کشور تمرکز و اولویت اول به فعالیت‌های فراگیر در عرصه‌های فرهنگی از منظر برگزاری مسابقات، تبیین سیره و مکتب حضرت امام، نشر و بازنشر وصیتنامه سیاسی الهی حضرت امام با نگاه تبیینی در قالب بسته‌ها و اقدامات فرهنگی با استفاده از ظرفیت حداکثری رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های فضای مجازی است.

وی تبلیغات گسترده محیطی در همه استان‌ها و شهرستان‌ها را از دیگر فعالیت این ستادها دانست و ادامه داد: نکته سوم برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) است که البته در تهران مراسمی برگزار نمی‌شود، اما با تعاریف خاص در قالب شهر‌ها مراسم بزرگداشت ۱۴ خرداد برگزار می‌شود.

لطفی با اشاره به چگونگی برگزاری مراسم ۱۴ خرداد در برخی شهر‌ها گفت: شرط برگزاری مراسم در قالب شیوه‌نامه ابلاغی طبق اصول است؛ از جمله اینکه با اولویت شهر‌های کم‌خطر، هر جا در هر شهری با هر وضعیت سفید یا زرد اگر قرار شد مراسمی برگزار شود باید اولاً با هماهنگی و مجوز ستاد‌های استانی مقابله با کرونا باشد که با اعزام و تعهد به سلامت محور بودن مراسم، رعایت اصول بهداشتی و شیوه نامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

وی افزود: رعایت فاصله فیزیکی، عفونت زدایی محوطه‌هایی که تردد انجام می‌شود، استفاده از ماسک و وسایل شخصی باید رعایت شود و شرط دوم اینکه در برگزاری مراسم حتما شأن و جایگاه بی‌بدیل حضرت امام (ره) باید رعایت شود و مراسم وزین و آبرومند برگزار گردد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: در برخی از شهر‌ها مراسم ۱۴ خرداد از ۱۰ صبح شروع می‌شود و با تلاوت و مداحی ادامه پیدا می‌کند تا مردم برای استماع فرمایشات مقام معظم رهبری از طریق پخش زنده تلویزیونی آماده باشند.

لطفی بیان کرد: از روز گذشته در برخی شهر‌ها مراسم در حال برگزاری است این مراسم جدای از مراسم روز ۱۴ خرداد تلقی می‌شود و در بسیاری از شهرستان‌ها با رعایت اصول بهداشتی و مجوز‌های لازم مراسم‌هایی خواهیم داشت.

وی گفت: از جمله امشب در چندین مرکز استان مراسم ۱۴ خرداد خواهیم داشت. به عنوان مثلا امشب در خاستگاه انقلاب اسلامی، پایگاه فقاهت مرجعیت و محوریت حوزه علمیه با سخنرانی آیت‌الله احمد خاتمی این مراسم برگزار می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در کل کشور ستاد‌ها فعال هستند تا بتوانند در راستای ابراز وفاداری به اصول و آرمان‌های حضرت امام، دین خود را ادا کنند.

وی با اشاره به مراسم یوم الله تاریخ ساز ۱۵ خرداد تاکید کرد: این مراسم در قالب ستاد‌هایی که در همه استان‌ها شکل گرفته اقدامات فرهنگی از جمله چاپ کتب، انتشارات، اجرای مراسم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

لطفی بیان کرد: همچنین برگزاری مراسم طلایه داران نهضت الهی حضرت امام (ره)، شهدای تاریخ‌ساز یوم الله ۱۵ خرداد و چرایی این قیام و راه‌های حفظ ارزش‌های آن از جمله دیگر موارد است.

وی در پایان گفت: در شهری مثل تهران امکان تجمع وجود ندارد لکن زیارت مزار پاک شهدا را داریم و در ۱۵ خرداد در شهر‌هایی مثل ورامین، پیشوا، تهران، قم و شیراز در کنار مراسم فرهنگی، طی آیینی با حضور حداقلی‌ مردم و خانواده معظم شهدا، مزار پاک شهدا گلباران خواهد شد و به روح ملکوتی امام (ره) و شهدای تاریخی ۱۵ خرداد ادای احترام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.