پنجشنبه, 19 تير 1399 :: Thursday, 9 July 2020
 
کد خبر: 82545

موسوی: بخشنامه عدم محرومیت از خدمات کنسولی قدم بزرگی در راستای تکریم ایرانیان است

موسوی: بخشنامه عدم محرومیت از خدمات کنسولی قدم بزرگی در راستای تکریم ایرانیان است
سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: بخشنامه عدم محرومیت از خدمات کنسولی قدم بزرگی در راستای تکریم ایرانیان است. این گام که توسط وزارت خارجه و قوه قضاییه برداشته شده نوید بخش سیاست جدید است و تاکید بر سیاست قبلی که همواره ایرانیان از اولویت ویژه برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده‌اند.
پایگاه خبری ریشه

سید عباس موسوی در نشست خبری امروز خود، درباره تحولات روزهای اخیر گفت: بخشنامه عدم محرومیت از خدمات کنسولی قدم بزرگی در راستای تکریم ایرانیان فارغ از هرگونه عقیده و سلیقه و گرایشی است که جمهوری اسلامی ایران به اتباع خودش در همه جای دنیا دید مثبت دارد. این گام که توسط وزارت خارجه و قوه قضاییه برداشته شده نوید بخش سیاست جدید است و تاکید بر سیاست قبلی که همواره ایرانیان از اولویت ویژه برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان داشت: همچنین اعطای تابعیت به فرزند از طریق مادر ایرانی نیز به نتیجه نهایی رسید و از این پس مادران ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کرده‌اند نیز می‌توانند برای فرزندانشان تابعیت ایرانی دریافت کنند.

وی افزود: چند روز قبل بهاروند معاون حقوقی وزارت خارجه در راس هیئتی به افغانستان سفر کرد و توافقاتی در خصوص حادثه هریرود حاصل شد تا اگر مدارکی مقامات افغانستانی دارند برای بررسی بیشتر به جمهوری اسلامی ایران بفرستند. این حادثه ناگوار بود اما در خاک کشور ما رخ نداد اما ما آماده شفاف سازی بیشتر هستیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.