سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 82362

ابلاغ بخشنامه تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از تاریخ ۱۰ خرداد در دستگاه‌های اجرایی

ابلاغ بخشنامه تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از تاریخ ۱۰ خرداد در دستگاه‌های اجرایی
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ترتیبات اجرایی مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص حضور کارمندان در مشاغل اداری از تاریخ ۹۹/۰۳/۱۰ را ابلاغ کرد.
پایگاه خبری ریشه

 با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در سطح کشور و در اجرای بند (4) از مصوبات بیست‌و‌یکمین جلسه ستاد ملّی مقابله با کرونا مورخ 03‏/03‏/1399 که به تأیید رئیس‌‌‌جمهوری اسلامی ایران رسیده است، اقدامات لازم در این خصوص از سوی مهندس جمشید انصاری به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد.

به موجب این بخشنامه، کلیه دستگاه‌های اجرایی، مدیران و کارکنان موظفند کماکان در انجام فعالیت‌های خود پروتکل‌های بهداشتی کارکنان، محیط اداری، ارباب رجوع و تجمعات اداری را رعایت کنند و بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اجرای این پروتکل‌ها نظارت خواهند کرد.

همچنین، دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن برنامه‌ریزی برای ارائه به‌موقع و سریع کلیه خدمات عمومی و ضروری حوزه مسئولیت خود ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه این خدمات به مردم و ارباب رجوع وقفه‌ای ایجاد نشود.

طبق این بخشنامه، ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها با رعایت تبصره (3) ماده (87) قانون مدیریت خدمات کشوری، از ساعت 7:30 تا 14:30 خواهد بود و هرگونه تغییر در این خصوص صرفاً با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

همچنین به منظور تأمین و ارتقاء سطح ایمنی و بهداشت کارکنان و محیط کار، کلیه ادارات موظفند فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌های خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق‌ها به صورت فردی و گروهی خودداری کنند. صرف صبحانه و ناهار نیز به‌ صورت گروهی و فردی در سالن غذاخوری، سایر محل‌های عمومی اداره‌ها و اتاق کار کارکنان ممنوع است.

در متن این بخشنامه آمده است؛ استفاده از خدمات دورکاری کارکنان صرفاً در صورت امکان تأمین زیرساخت‌های الکترونیکی لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی برای کارکنان دورکار و رعایت تصویب‌نامه شماره 76481‏/44726 مورخ 07‏/04‏/1389 هیئت وزیران و اصلاحات بعدی آن مجاز خواهد بود. در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، «بانوان دارای فرزند خردسال» و «کارکنانی که در گروه‌های آسیب‌پذیر قرار می‌گیرند»، در اولویت خواهند بود.

این بخشنامه از تاریخ 10‏/03‏/1399 لازم‌الاجرا است و با اجرای آن، بخشنامه شماره 10934 مورخ 19‏/01‏/1399 سازمان اداری و استخدامی کشور لغو می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.