دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 81897

رئیس کمیته مزد شورای اسلامی کار: وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت‌کُشی می‌کند

رئیس کمیته مزد شورای اسلامی کار: وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت‌کُشی می‌کند
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه در بند ۷ و ۸ بخشنامه مزد ۹۹ به افزایش حق مسکن و بازنگری مولفه های مزدی اشاره شده است گفت: عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی دولت است، لغو جلسه دستمزد منطقی نبود.
پایگاه خبری ریشه

فرامرز توفیقی ، درباره لغو جلسه شورای عالی کار برای بررسی مولفه های مزدی و افزایش حق مسکن کارگران گفت: دلایل بیان شده برای لغو جلسه منطقی نبود، چرا که طی سال های اخیر پای ثابت جلسات وزیر کار بوده است. فقط وزیر کار است که همیشه در جلسات شورای عالی کار شرکت می کند. معاونی که از سوی وزرات صمت طی سال های اخیر در جلسات شورای عالی  کار شرکت می کرد با تغییر وزرا باز هم فرد ثابتی بود.

 وی با اشاره به گره زدن افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی به دستمزد کارگران گفت: وارد سومین ماه سال 99 شده ایم و پیش بینی می شود که  عدم افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث ایجاد التهابی جدید در جامعه شود. 

رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار با اشاره به وقت کشی وزارت کار در برگزاری جلسات شورای عالی کار برای بازنگری  دستمزد 99 کارگران گفت:اگر قرار است در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شنیده شدن نظرات کارگران و رعایت عدالت مزدی، قدمی برداشته شود، ضرورت دارد که این کار زودتر انجام گیرد. طولانی شدن جلسات دستمزد باعث بدبینی کارگران می شود، چرا که دستمزد فعلی کفاف زندگی را نمی دهد. 

 وی با اشاره به بخشنامه دستمزد 99 گفت: در بند 7 و 8 این آیین نامه شرایط برای بازنگری در دستمزد 99 فراهم شده است. شرکای اجتماعی در بستر قانون همواره آمادگی مذاکره پیرو رسیدن به یک وفاق و همدلی مناسب  را دارند. 

در بند 7 و 8 بخشنامه مزد 99 آمده است: شورای‌عالی کار جابه‌جایی بخشی از مبلغ ریالی مزایای مستمر موضوع تبصره (3) ماده (36) قانون کار با مزد مصوب را طی سال 1399 در صورت فراهم بودن شرایط اقتصادی کشور در دستور کار قرار خواهد داد. پیشنهاد افزایش کمک‌هزینه مسکن سال 1399 با توافق طرفین و تصویب شورای‌عالی کار به هیأت وزیران ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.