چهارشنبه, 14 خرداد 1399 :: Wednesday, 3 June 2020
 
کد خبر: 81666

قالیباف: اولویت نخست مجلس یازدهم ‌"اقتصاد" ‌است

قالیباف: اولویت نخست مجلس یازدهم ‌
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اولویت نخست مجلس جدید را مسائل اقتصادی ‌دانست و گفت: اگر می‌خواهیم معیشت و اشتغال را با یکدیگر حل کنیم ‌‌مسیرش از رهگذر توجه بیشتر به اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد.
پایگاه خبری ریشه

محدباقر قالیباف در نخستین نشست فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس یازدهم شورای اسلامی اظهار داشت: واقعیت این است که اکو‌سیستمی که مربوط به اقتصاد دانش بنیان است در کشور شکل گرفته، استارت‌آپ‌ها، مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها به خوبی شکل خود را پیدا کرده اند و در مسیر مشخصی در حال حرکت هستند.

وی با بیان اینکه باید دقت کنیم که این موضوع جغرافیا نمی‌شناسد، ‌باید همه ظرفیت‌‌های انسانی و مکانی که وجود دارند اعم از همه عوامل انسان ساخت اجتماعی و کاربردی و همه شرایط طبیعی و منابعی که داریم را تبدیل به فرصتی برای کار کنیم، افزود: تغییر نگرش به موضوع کار اهمیت بالایی دارد. به طور مثال ما اگر الان از دولت مجدد مطالبه کنیم که شهرک های صنعتی، کارخانه یا کارگاه بسازیم، جاده آسفالت کنیم و مواردی از این دست، مشکلی از اشتغال و معیشت کشور را حل نمی‌کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم هر کدام از ما در حوزه‌های انتخابیه خودمان باید بدانیم که رابطه بین یک پلتفرم و اشتغال کجاست؟ چه در حوزه صنعت چه در حوزه خدمات، تصریح کرد: ‌مطمئن باشید ده سال دیگر، کسانی که از دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها به بازار کار وارد می شوند دیگر این مشاغلی که ماها امروز به عنوان شغل آنها را می شناسیم، برایشان وجود ندارد و شغل های جدیدی جایگزین می‌شود.

قالیباف اضافه کرد: ما در حوزه‌های مختلفی دچار مشکل هستیم؛ در بخش کشاورزی، جاده ها، مصرف آب، دامپروری و موارد دیگری دچار مشکل هستیم و باید حتما رابطه بین پلتفرم و اشتغال، به طور خاص در مناطق محروم کار‌ کنیم تا این مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه اولویت نخست مجلس یازدهم مسائل اقتصادی کشور است، ادامه داد: ما در اقتصاد دو عامل مهم را مد نظر داریم: اشتغال و معیشت. ممکن است بحث معیشت را با پول نقد به صورت مقطعی حل کنیم که البته نشان دادیم در همان هم عاجز هستیم. شما ببینید، آن روزی که کشور 110 میلیارد پول داشته با روزی که 25 میلیارد پول داشته، در معیشت مردم تفاوتی ایجاد نشده و این موضوع حل نشده باقیمانده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر می‌خواهیم معیشت و اشتغال را بایکدیگر حل کنیم که چنین هدفی را هم داریم، مسیرش از رهگذر توجه بیشتر به اقتصاد دانش بنیان است، گفت: اقتصاد دانش بنیان اقتصادی مردم‌پایه است؛ نیاز به پول ندارد، مغز و نیروی انسانی می‌خواهد که شکرخدا در کشور وجود دارد و امیدوارم بتوانیم این موضوع را با استفاده از منابع انسانی کارآمد و جوان حل کنیم.

وی از تشکیل فراکسیونی برای تغییر نگرش‌ها خبر داد و افزود: ما به عنوان فراکسیونی که قرار است این موضوع را در مجلس یازدهم پیگیری کنیم، باید نگرشمان را به این مساله تغییر بدهیم و امیدوارم که با این تغییر نگرش، به سرعت مشکلات حل شود.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.