چهارشنبه, 18 تير 1399 :: Wednesday, 8 July 2020
 
کد خبر: 81566

برگزاری دادگاه بین استانی به صورت آنلاین در هرمزگان

برگزاری دادگاه بین استانی به صورت آنلاین در هرمزگان
رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با توسعه زیرساخت‌ها در دستگاه قضایی استان هرمزگان، امکان برگزاری جلسات محاکمه بین استانی و اجرای نیابت قضایی با بهره گیری از دادرسی الکترونیک و به صورت آنلاین فراهم شده است.
پایگاه خبری ریشه

علی صالحی با اشاره به اینکه امکان برگزاری جلسات محاکمه بین استانی و اجرای نیابت با بهره گیری از دادرسی الکترونیک و به صورت آنلاین فراهم شده است، خاطر نشان کرد: در همین راستا برای دومین بار جلسه رسیدگی شعبه نهم دادگاه عمومی حقوقی شهرستان بندرعباس ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

وی اظهار داشت: جلسه رسیدگی با حضور وکلا و شهود برگزار شد و خوانده پرونده که در زندان مرکزی یکی از استان‌های شمالی کشور به سر می‌برد از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت نمود و به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه از صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان و همچنین پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با توجه به ضوابط بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهمترین مزایای برگزاری دادگاه‌های آنلاین با استفاده از ویدئو کنفرانس نام برد.

وی همچنین یادآور شد: دستگاه قضایی هرمزگان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در استفاده از سیستم‌های نوین ارتباطی، برای حفظ سلامتی ارباب رجوع و همکاران و همچنین شکل گیری یک دستگاه قضایی هوشمند، توسعه دادرسی الکترونیک و غیرحضوری را مورد توجه ویژه قرار داده و پیگیری می‌نماید.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.