چهارشنبه, 14 خرداد 1399 :: Wednesday, 3 June 2020
 
کد خبر: 81547

آمار جهانی کرونا در ۱۹ اردیبهشت؛ ورود کشور‌های جدید به جمع بحران زده‌های جهان

آمار جهانی کرونا در ۱۹ اردیبهشت؛ ورود کشور‌های جدید به جمع بحران زده‌های جهان
گزارش‌های جدید نشان دهنده تشدید شیوع بیماری کرونا در مناطقی از جهان است که تاکنون به شکل جدی با این بحران مواجه نشده بودند.
پایگاه خبری ریشه

براساس جدیدترین گزارش ها، شمار مبتلایان به بیماری «کرونا» در سراسر جهان به رقم ۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶۵۳ نفر رسید. ضمن این که رقم قربانیان این بیماری نیز به رقم ۲۷۰ هزار و ۷۲۱ نفر افزایش یافت.

از سوی دیگر، یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۱۷۸ نفر از مبتلایان به کرونا نیز در پی طی دوره درمان بهبود یافتند و وضعیت ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۷۵۴ نفر از مبتلایان نیز پایدار گزارش شده است.

مهم‌ترین اخبار کرونایی جهان به شرح زیر است:

- آمریکا

از بحران زده‌ترین کشور جهان خبر می‌رسد تاکنون یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۶۲۳ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۷۶ هزار و ۹۲۸ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

- اسپانیا

دومین کشور بحران زده جهان و بحران زده‌ترین کشور قاره سبز از لحاظ شمار مبتلایان تاکنون ۲۵۶ هزار و ۸۵۵ مورد ابتلا و ۲۶ هزار و ۷۰ مورد مرگ و میر را ثبت کرده است.

- ایتالیا

این کشور نیز تاکنون ۲۱۵ هزار و ۸۵۸ مورد ابتلا و ۲۹ هزار و ۹۵۸ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرده است.

- انگلیس

مرگبارترین کشور قاره سبز و دومین کشور مرگبار جهان در بحران کرونا نیز تاکنون ۲۰۶ هزار و ۷۱۵ مورد ابتلا به کرونا و ۳۰ هزار و ۶۱۵ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری را در آمار خود ارائه داده است.

- روسیه

از «روسیه» خبر می‌رسد با عبور آمار روزانه مبتلایان به بیماری کرونا از رقم ۱۰ هزار نفر، این کشور در حال گذراندن دوران سخت شیوع است. تاکنون ۱۷۷ هزار و ۱۶۰ نفر در روسیه به کرونا مبتلا شده اند و یک هزار و ۶۲۵ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

- فرانسه

«فرانسه» دیگر کشور اروپایی بحران زده، آمار ۱۷۴ هزار و ۷۹۱ مورد ابتلا و ۲۵ هزار و ۹۸۷ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را ارائه کرده است.

- آلمان

«آلمان» از جمله کشور‌های موفق اروپای غربی در مبارزه با کرونا نیز تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۳۰ مورد ابتلا و ۷ هزار و ۳۹۲ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

- برزیل و کشور‌های آمریکای لاتین

«برزیل» که رییس جمهورش همچنان بر مواضع خود مبنی بر بی خطر بودن کرونا پافشاری می‌کند، تاکنون ۱۳۵ هزار و ۷۷۳ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۱۹۰ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

«پرو»، دومین کشور بحران زده آمریکای لاتین نیز ۵۸ هزار و ۵۲۶ مورد ابتلا و یک هزار و ۶۲۷ مورد مرگ و میر کرونایی را اعلام کرده است.

«اکوادور»، دیگر کشور بحران زده منطقه آمریکای لاتین نیز گزارشی مبنی بر ابتلای ۳۰ هزار و ۲۹۸ نفر و مرگ یک هزار و ۶۵۴ نفر را منتشر کرده است.

«مکزیک» با ثبت یک هزار و ۹۸۲ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته، نشان داد در آستانه وضعیت بحرانی قرار دارد. این کشور تاکنون ۲۹ هزار و ۶۱۶ مورد ابتلا و ۲ هزار و ۹۶۱ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را اعلام کرده است.

- ترکیه

این کشور تاکنون آمار ۱۳۳ هزار و ۷۲۱ مورد ابتلا و ۳ هزار و ۶۴۱ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را اعلام کرده است.

«ترکیه» در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷۷ مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

- چین

کمیسیون بهداشت ملی «چین» امروز جمعه، ۱۹ اردیبهشت، اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید مرگ ناشی از کرونا را ثبت نکرده است. این کشور که بیماری مذکور از آن جا آغاز شد، تاکنون ۸۲ هزار و ۸۸۶ مورد ابتلا و ۴ هزار و ۶۳۳ مورد مرگ و میر را ثبت کرده است.

- کانادا

«کانادا» اعلام کرد تاکنون ۶۴ هزار و ۹۲۲ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۴ هزار و ۴۰۸ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

- هند

دومین کشور پر جمعیت جهان می‌گوید تاکنون ۵۶ هزار و ۴۰۹ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۸۹۰ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

- بلژیک

از «بروکسل» خبر می‌رسد تاکنون ۵۱ هزار و ۴۲۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند و ۸ هزار و ۴۱۵ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

- عربستان سعودی و کشور‌های غرب آسیا

«عربستان» اعلام کرد ۳۳ هزار و ۷۳۱ نفر در این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند و ۲۱۹ نفر نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند.

«قطر» نیز از ابتلای ۱۸ هزار و ۸۹۰ نفر و مرگ ۱۲ نفر بر اثر بیماری کرونا خبر داد.

از «امارات» خبر می‌رسد این کشور تاکنون ۱۶ هزار و ۲۴۰ مورد ابتلا و ۱۶۵ مورد مرگ و میر ثبت شده است.

 

آمار‌های «کویت» نیز نشان می‌دهد تاکنون ۶ هزار و ۵۶۷ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۴۴ نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

«عمان» ۲ هزار و ۹۵۸ مورد ابتلا و ۱۵ مورد مرگ و میر و «عراق»، آمار ۲ هزار و ۵۴۳ نفری از مبتلایان و ۱۰۲ نفری از جان باختگان را ارائه داده اند.

- پاکستان و کشور‌های شرق آسیا

«پاکستان» که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۱۹۳ مورد ابتلا به کرونا را گزارش داده، در مجموع ۲۵ هزار و ۸۳۷ مورد ابتلا و ۵۹۴ مورد مرگ و میر بر اثر این بیماری را گزارش داده است.

«سنگاپور» کشور موفق در مقابله با کرونا تاکنون ابتلای ۲۰ هزار و ۹۳۹ و مرگ ۲۰ نفر را گزارش داده است.

«اندونزی» نیز اعلام کرد ۱۲ هزار و ۷۷۶ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۹۳۰ نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

«افغانستان» نیز با اعلام آمار ۳ هزار و ۵۶۳ نفری مبتلاین و ۱۰۶ نفری قربانیان نشان داد که در آستانه بحرانی بهداشتی در میانه حملات طالبان زیر سایه سکوت مجامع بین المللی قرار دارد.

گزارش‌ها از ابتلای وزیر بهداشت این کشور به بیماری کرونا حکایت دارد.

- اراضی اشغالی

«تل آویو» اعلام کرد ۱۶ هزار و ۳۸۱ نفر از ساکنان اراضی اشغالی به کرونا مبتلا شده و ۲۴۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

- ژاپن

این کشور که شاهد سیر نزولی شیوع کرونا است، تاکنون ۱۵ هزار و ۴۷۷ مورد ابتلا و ۵۷۷ مورد مرگ و میر را ثبت کرده است.

گزارش‌ها از کاهش محدودیت‌ها در برخی از مناطق «ژاپن» حکایت دارد.

- کره جنوبی

«کره جنوبی» دیگر کشوری که ۲۴ ساعت گذشته بدون ثبت مورد جدید مرگ و میر بوده، موفق شده منحنی این بیماری را هموار و شمار مبتلایان را در بازه ۱۰ هزار نفر ثابت نگه دارد.

- آفریقای جنوبی و کشور‌های آفریقایی

«آفریقای جنوبی»، بحرانی‌ترین کشور قاره آفریقا تاکنون ۸ هزار و ۲۳۲ مورد ابتلا و ۱۶۱ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرده است.

«مصر» دیگر کشور بحرانی آفریقا نیز از ابتلای ۷ هزار و ۹۸۱ مورد و مرگ و میر ۴۸۲ مورد خبر می‌دهد.

«مراکش» اعلام کرد تاکنون ۵ هزار و ۵۴۸ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۱۸۳ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

«نیجریه»، کشوری زیر فشار انتقادات حقوق بشری به ویژه در مورد زندان‌ها نیز آمار ۳ هزار و ۵۲۶ مورد ابتلا و ۱۰۷ موردی مرگ و میر را ارائه داده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.