شنبه, 21 تير 1399 :: Saturday, 11 July 2020
 
کد خبر: 81530

آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه سوریه را تمدید کرد

آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه سوریه را تمدید کرد
رئیس جمهوری آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه سوریه را برای یکسال دیگر تمدید کرد و خواستار آغاز مذاکرات برای انتقال قدرت در این کشور شد.
پایگاه خبری ریشه

دونالد ترامپ روز پنج شنبه با امضای دستور العمل اجرایی، مدعی شد این اقدامات را برای مقابله با تهدید غیرمعمول و خارق‌العاده برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده ایجاد شده توسط اقدامات دولت سوریه در حمایت از تروریسم، حفظ اشغال فعلی در لبنان، دنبال کردن سلاح های کشتار جمعی و برنامه‌های موشکی و تضعیف تلاش‌های ایالات متحده و بین‌المللی با توجه به ثبات و بازسازی عراق انجام می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد بی رحمی رژیم و سرکوب مردم سوریه که خواستار آزادی و یک دولت نماینده آنان بوده‌اند، نه تنها خود مردم سوریه را به خطر انداخت بلکه باعث بی‌ثباتی تمام منطقه شد.

ترامپ افزود: اقدامات و سیاست‌های رژیم سوریه از جمله در رابطه با سلاح‌های شیمیایی، حمایت از سازمان‌های تروریستی و مانع از عملکرد موثر دولت لبنان، موجب تقویت ظهور افراط‌گرایی و فرقه‌گرایی و تهدیدی غیرمعمول و خارق‌العاده برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده شده است.

در بیانیه ترامپ آمده است: در نتیجه ، وضعیت اضطرار ملی اعلام شده در ۱۱ مه ۲۰۰۴  و اقدامات فوری برای مقابله با آن در دستورالعمل اجرایی ۱۳۳۳۸ در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۰۶ و سایر دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه تا یازدهم مه سال ۲۰۲۰ ادامه می‌یابد.

در این بیانیه رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده است خشونت وحشیانه و نقض حقوق بشر رژیم اسد و حامیان روسی و ایرانی آن را محکوم می‌کند.

ترامپ افزوده است: ایالات متحده از رژیم اسد و پشتیبانانش می‌خواهد که جنگ خشونت آمیز خود را متوقف کنند، آتش بس در سراسر کشور را به تصویب برسانند، ارسال کمک‌های بشردوستانه به همه نیازمندان سوریه را میسر سازند و برای انتقال سیاسی در سوریه مذاکره کنند که مسیری قابل اعتماد در امتداد قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد خواهد بود.

وی ادامه داد: ایالات متحده برای تعیین ادامه یا خاتمه این اضطرار ملی متناسب با اقدامات دولت سوریه در آینده، تغییراتی را در ترکیب، سیاست‌ها و اقدامات در نظر خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.