شنبه, 14 تير 1399 :: Saturday, 4 July 2020
 
کد خبر: 81423

نتانیاهو منفور تر از همیشه در حال سقوط

شاید از زمان تشکیل رژیم منحوس صهیونیستی اولین بار باشد؛ نخست وزیری که هنوز در جایگاهش قرار دارد به دادگاه کشانده می‌شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

نتانیاهو،جنایتکار بالفطره ای که رکورددار حفظ سمت  از زمان حضور غاصبانه اسرائیل است حال باید برای فساد مالی، پذیرفتن رشوه های گران قیمت از تجارمتمول، تطمیع رسانه های این رژیم کودک کش برای  تمجید از وی، در دیوان عالی  پاسخگو باشد.

گفتنی است نتانیاهو در چارچوب «پرونده 1000»، در مورد اتهاماتی چون «دریافت و پذیرش هدیه از افراد ثروتمند از سوی او و همسرش» و در چارچوب «پرونده 2000» در مورد «چانه‌زنی با یک غول رسانه‌ای مخالف دولت بر سر نشر مطالب حمایتی درباره وی» تحت بازجویی قرار دارد.

همچنین وی در پرونده موسوم به «پرونده 3000» در باره خرید زیردریایی‌ها و کشتی‌های جنگی از آلمان به طور غیرقانونی که طی چند ماه گذشته آغاز شده است، مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

در حالی که او این اتهام‌ها را رد می‌کند و می‌گوید این پرونده با انگیزه‌های سیاسی علیه او تهیه شده و یک "دسیسه‌چینی" علیه نخست‌وزیری اوست. دیوان عالی رژیم اشغالگر صهیونیستی در پی دریافت ۸ دادخواستی که خواهان ممانعت از نخست وزیری نتانیاهو با توجه به اتهام‌های متعدد در حال بررسی او بودند، جلسه دو روزه‌ای را با هدف بررسی صلاحیت نخست وزیر فعلی این رژیم برای تشکیل کابینه براساس توافق با «بنی گانتز»، رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی آغاز می‌کند.

در حالی که توافق سیاسی «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر و «بنی گانتز»، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه، نشانه‌هایی را از پایان دوره تقریبا دوساله فقدان کابینه در اراضی اشغالی نمایان کرده بود، اوج گیری اعتراض‌ها به صلاحیت نتانیاهو و قانونی بودن توافق مذکور بار دیگر آینده سیاسی رژیم صهیونیستی را در میانه بحران شیوع «کرونا» و پیامد‌های اقتصادی آن با چالش‌های حقوقی مواجه کرد.در همین حال تاکنون ۱۶ هزار و ۲۰۸ نفر در اراضی اشغالی به کرونا مبتلا شده و ۲۳۲ نفر نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده‎اند.

شیوع این بیماری و محدودیت‌های ترددی و قرنطینه متعاقب آن سبب شد تا اقتصاد این رژیم شاهد رشد سریع نرخ بیکاری و ویرانی‌های گسترده باشد؛ ویرانی‌هایی که هزاران نفر از ساکنان اراضی اشغالی را بار‌ها به خیابان‌ها آورده است؛ اما این بحران برای گانتز و نتانیاهو به هدیه‌ای ناخواسته مبدل شد تا بتوانند بر سر دوره ۱۸ ماهه حضور در دفتر نخست وزیری این رژیم به توافق برسند.

اما اعتراض‌ها در «تل آویو»، مرکز اراضی اشغالی و سایر شهر‌ها و مناطق آن، در سه هفته اخیر ضمن شدت یافتن، سمت و سویی سیاسی یافته و ائتلاف شکننده گانتز و نتانیاهو را تهدید می‌کند.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود با بنی گانتز، رئیس حزب آبی و سفید برای تشکیل کابینه ائتلافی به توافق رسیده بود. با این حال، ائتلاف این دو حزب موجی از انتقادها را در سرزمین های اشغالی به همراه داشت. روز یکشنبه هزاران تن از معترضان در تل آویو به خیابان ها آمدند و اعتراض خود را به حضور نتانیاهو که متهم به فساد گسترده مالی است در دولت آینده ابراز کردند.

نگاهی به تحولات داخلی قابل پیش بینی در یک ماه آینده در اراضی اشغالی موارد زیر را مشخص می‌کند:
- ادامه روند شیوع کرونا و پیامد‌های فاجعه بار اقتصادی
- اعلام رای دیوان عالی در مورد صلاحیت نتانیاهو برای نخست وزیری
- اعلام رای دیوان عالی در مورد قانونی بودن طرح الحاق کرانه باختری
- برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهام‌های سه گانه نتانیاهو در ۲۴ ماه می (۴ خرداد)

اگر تنها اتهام دریافت رشوه نتانیاهو ثابت شود، به موجب قانون رژیم صهیونیستی، او باید 10 سال زندانی شود.اما به نظر می‌رسد وفاداری قضات دیوان عالی رژیم صهیونیستی به نتانیاهو سبب شود دادگاه در دو مورد نخست رایی علیه او صادر نکند؛ با این وجود عمق و شدت مشکلات و اختلاف نظرها، گزینه انتخابات سراسری چهارم را به عنوان گزینه محتملی برای تحولات پیش روی رژیم صیونیستی ترسیم می‌کند.

اما نظر ساکنان قدس اشغالی درباره نخست وزیرشان چیست؟

با وجود هشدارها مبنی بر عدم  برگزاری تجمعات ناشی از ویروس کرونا از یکم فروردین سال جاری ساکنان قدس اشغالی در اعتراض به نخست وزیر منفورشان به خیابان ها آمدند و او را جنایتکار خواندند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» صدها معترض به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل پنجشنبه شب با تجمع مقابل کنست  وی را متهم کردند که بر اساس این گزارش، معترضان با تجمع مقابل کنست، تابلوهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود «نه به دیکتاتوری» و «دموکراسی در خطر است».در جریان این تجمع پلیس با حضور در صحنه  سه نفر را دستگیر کرد. پلیس همچنین هرگونه تردد خودروها به سمت کنست را متوقف کرد.

رهبر حزب «اسرائیل بیتنا» نیز به تازگی هشدار داد که نحوه مدیریت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مقابله با ویروس کرونا، این رژیم را به سوی فروپاشی کامل هدایت می‌کند.«آویگدور لیبرمن» رهبر حزب اسرائیل بیتنا با انتقاد از نحوه مدیریت مقابله با ویروس کرونا توسط بنیامین نتانیاهو گفت که وی در حال هدایت اسرائیل به فروپاشی کامل است.

 فسادمالی، گرفتن رشوه و سوء مدیریت داخلی و... نخست وزیر این رژیم کودک کش را در داخل بامشکلات و اعتراضات زیادی مواجه کرده باشد که پای او را تا میز محاکمه بکشاند ولی دربرابر اشغال فلسطین و ساخت شهرک در سرزمینی که متعلق به  دیگران است ، هم دستی با آمریکای جنایتکار در حمایت از اقدامات تروریستی و بحران‌های جهان و هزاران جنایات بی‌رحمانه که از پس حیوانات درنده‌خو نیز برنمی آید مسئله پیش پا افتاده تلقی می‌شود.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.