سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 81394

پرداخت ۱۵ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان سیل زده

پرداخت ۱۵ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان سیل زده
مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان غرامت به کشاورزان سیل زده پرداخت شده است.
پایگاه خبری ریشه

رامین امینی در خصوص خسارت سیلبه کشاورزان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سیل‌های متعددی در حاشیه رشته کوه زاگرس رخ داده است که کشاورزان و دامداران زیادی از این سیل‌ها آسیب و خسارت دیده اند.

وی افزود: از ابتدی سال تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان غرامت بیمه کشاورزی به آسیب دیدگان از سیل پرداخت شده است که عمده این پرداختی‌ها به کشاورزان استان خوزستان و لرستان بوده است.

مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی بیان کرد: سیل‌های اخیر علاوه بر مزارع و باغات کشاورزی، به برخی مرغداری‌ها و دامداری‌ها نیز آسیب وارد کرده است که این موارد نیز تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی هستند.

 

امینی ادامه داد: با توجه به اینکه صندوق بیمه کشاورزی اختیاری است، متاسفانه بخش زیادی از زمین‌های کشاورزی و دامداری‌ها تحت پوشش این بیمه نیستند که با این وجود، هیچ غرامتی به این افراد پرداخت نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: خسارت وارد شده به آن بخشی از زمین‌های کشاورزی و دامداری‌هایی که تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی بودند، برآورد و حدود ۵۰ درصد از غرامت‌ها تاکنون پرداخت شده است.

مدیر روابط عمومی صندوق بیمه کشاورزی تصریح کرد: مابقی غرامت‌ها محاسبه و برآورد شده اند و هم اکنون در حال انجام امور بانکی هستند و تا چند روز آینده پرداخت می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.