چهارشنبه, 15 مرداد 1399 :: Wednesday, 5 August 2020
 
کد خبر: 81386

ربیعی: طبقه‌بندی شهرهای کم‌خطر به روز می‌شود

ربیعی: طبقه‌بندی شهرهای کم‌خطر به روز می‌شود
سخنگوی دولت با بیان اینکه در زمینه بازگشایی‌ها هوشمند عمل کرده‌ایم، گفت: ۱۳۲ شهر به عنوان شهرهای کم خطر، در ستاد ملی کرونا مشخص شد و این ثابت نیست و قطعاً تغییر خواهد کرد و دولت دائما بر اساس رصد این طبقه بندی را به روز می‌کند.
پایگاه خبری ریشه

امروز در نشست خبری هفتگی، گفت: ۸۳ درصد از ایرانیان با اصول اعلامی پروتکل‌های بهداشتی و رفتار سلامت محور، همراهی داشتند و این عدد خوبی است و در برخی شهرستان‌ها حتی به ۹۵ درصد نیز رسیده است.

وی با بیان اینکه پایتخت نشینان از نرخ متوسط کشوری پاییین‌تر هستند، افزود: تهرانی‌ها ۶۳ در صد همراهی سلامت محورانه داشته اند. نیازمند هستیم بالای ۹۰ و نزدیک به صد درصد رفتار و کنش‌های سلامت محور در جامعه نهادینه شود و با این امر می‌توانیم به طور توامان برنامه‌های حفظ جان و کار را با هم دنبال کنیم.

سخنگوی دولت گفت: در دنیا شاهد این جریان هستید که تاب آوری‌ها برای حفظ اقتصاد، تاب آوری‌های محدودی است حتی در اقتصاد‌های مدعی و آن‌هایی که وضع مناسبی دارند. این فرآیند‌های بازگشایی را مشاهده می‌کنید و من فکر می‌کنم در این زمینه هوشمندانه عمل کردیم و اگر بتوانیم بالای ۹۰ درصد در کل کشور رفتار‌های سلامت محور در جامعه داشته باشیم، حفظ جان و اقتصاد را داریم و جلوگیری از فرو افتادن برخی افراد در تبعات کرونا و تله فقر را خواهیم داشت.

ربیعی گفت: ۱۳۲ شهر به عنوان شهر‌های کم خطر، در ستاد ملی کرونا مشخص شد و این ثابت نیست و قطعا تغییر خواهد کرد و دولت دائما بر اساس رصد این طبقه بندی را به روز می‌کند و در این شهر‌ها مساجد و نمازجمعه با حفظ پروتکل‌ها بازگشایی شدند و صرفا اصناف پرریسک تعطیل هستند و بقیه اصناف در این شهر‌ها می‌توانند فعالیت کنند و حتی مجموعه‌های پرریسک ورزشی فعلا تعطیل هستند، ولی مجموعه‌های ورزشی با جمعیت کم و انفرادی را با رعایت پروتکل‌ها می‌توانند بازگشایی کنند.

وی بیان داشت: قرار بود مدارس در این شهر‌های کم خطر در روز ۲۰ اردیبهشت بازگشایی شوند وقتی در ستاد ملی کرونا بحث شد، رییس جمهور برای ایجاد اطمینان نهایی از اینکه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و زمینه هایش بوجود آمده است، این تصمیم را تا ۲۷  اریبهشت به تاخیر انداختند و وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و آموزش و پرورش موظف شدند وضعیت را  بررسی کنند و بازهم ما در جلسه ستاد ملی کرونا بحث مدارس را بررسی می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.