سه شنبه, 30 دى 1399 :: Tuesday, 19 January 2021
 
کد خبر: 81309

راهکار اینکه "آموزش و پرورش حرف اول نظام باشد" چیست؟

راهکار اینکه
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه در آموزش و پرورش همیشه باید برای آنچه در قانون اساسی آمده است، بجنگیم، به این سؤال پاسخ داد که "راهکار اینکه آموزش و پرورش حرف اول نظام باشد" چیست؟
پایگاه خبری ریشه

حمیدرضاحاجیباباییوزیراسبق آموزش و پرورش و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اظهار کرد: اگر به قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری پایبند بوده و به آن عمل کنیم، می‌توانیم به بسیاری از خواسته‌ها جامه عمل بپوشانیم و به این نقطه برسیم که آموزش و پرورش حرف اول نظام و در اولویت اول باشد.

وی افزود: اگر آموزش و پرورشی پرورشی مترقی،  پویا و قدرتمند داشته باشیم مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن است را دیگر شاهد نخواهیم بود؛ منظورم این دولت و آن دولت و دوره خاصی از  مجلس هم نیست تا امروز هرچه تلاش کردیم نتوانستیم آموزش و پرورش را به اولویت  اول جامعه تبدیل کنیم و باعث شرمندگی است که هنوز روی حقوق معلم و کم و زیاد شدن آن صحبت می‌کنیم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: همه  چیز شده است بحث حقوق و کمتر فرصت شده روی سند تحول بنیادین، حقوق معلم و شأن دانش‌آموزان متمرکز شویم.

حاجی بابایی با بیان اینکه همیشه طی 30 سال گذشته حرفم همین بوده و آن را فریاد زده‌ام اما این موضوع  کار یک سال و دو سال و یک دوره مجلس و دولت نیست، گفت: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه‌ها باشد . اما امروز اینگونه نیست. یکبار نشده  که دولت‌ها و مجلس‌ها قدرتمندانه بایستند و مشکلات آموزش و پرورش را حل کنند .

وی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه مبنی بر اینکه "شما خودتان در دوره وزارت و نمایندگی مجلس چه کاری انجام داده‌اید و اگر شما نتوانید این کار را انجام دهید پس چه کسی می‌تواند؟" گفت: بنده وقتی وزیر آموزش و پرورش بودم، حقوق کارمندان را 2.7 برابر کردیم، دانشگاه فرهنگیان را ایجاد کردیم، سند تحول را نوشتیم و 171 برنامه جدید را اجرا کردیم.

حاجی بابایی افزود: اکنون نیز در مجلس قانونگذار هستم و برنامه ششم توسعه را نوشتیم؛ در کل برنامه‌های توسعه قبلی یک دهم حجمی که در برنامه ششم به آموزش و پرورش پرداخته شده، نپرداخته‌اند. 

وزیر اسبق آموزش و پرورش تاکید کرد:مجلس باید پای آموزش و‌پرورش بایستد نه اینکه بنده نوعی به تنهایی این کار را انجام دهم. دولت باید پای آموزش و پرورش بایستند نه وزیر آموزش و پرورش به تنهایی. مجلس و دولت باید آموزش و پرورش را حرف و اولویت اول خودشان بدانند.

حاجی بابایی بیان کرد: ما همیشه برای آنچه در قانون اساسی آمده است باید بجنگیم اما فراکسیون فرهنگیان که به تنهایی یک مجلس نیست باید خواسته‌ها و مطالبات به قانون تبدیل شوند و اثر آن به سفره مردم برسد.

وی افزود: مردم باید از نمایندگان خود و رییس جمهور مطالبه کنند، معلمان را دوست دارم چون باید فرزندان این کشور را تربیت کنند، بنده راهکار می‌دهم و شعار نمی‌دهم. 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.