پنجشنبه, 14 مرداد 1400 :: Thursday, 5 August 2021
 
کد خبر: 81305

قلعه‌نویی: برای تیم ملی با اسم من بازی نشد

قلعه‌نویی: برای تیم ملی با اسم من بازی نشد
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: مذاکرات من با فدراسیون برای حضور در تیم ملی یک ماه و نیم طول کشید و با اسم من بازی نشد.
پایگاه خبری ریشه

 امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص مطرح شدن نام‌های مختلفی که برای هدایت تیم ملی و اینکه به نظر می‌رسد با نام او بازی شده است، اظهار داشت: البته علی دایی انسان و مربی بزرگی است اما من در مورد خودم صحبت می‌کنم. با اسم من بازی نشد. ما چندین جلسه داشتیم، آقایان به اصفهان آمدند و مذاکرات حدود یک ماه و نیم طول کشید. من با آقای علی‌نژاد صحبت کردم. با هیئت مدیره و مدیران وقت سپاهان مانند آقای تابش هم صحبت شد اما به سپاهان متعهد بودم و دغدغه‌ام این بود وگرنه با اسم من بازی نشد.

وی ادامه داد:‌ مذاکرات ما یک ماه و نیم طول کشید حتی آقایان بهاروند و شکوری هم به اصفهان آمدند. در اصفهان هم جلساتی برگزار کردیم. علی‌نژاد چندین بار با من صحبت کرد. منتها نسبت به تعهدی که داشتم، گفتم رضایت مسئولان سپاهان شرط است. آقای عظیمیان مخالفت کرد و بعد هم آن بیانیه‌ را دادند اما من به عنوان سرباز وطن گفتم هر کمکی از دستم برآید انجام می‌دهم و مشکلی برای این کار نداشتم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد حضورش در تیم ملی تصریح کرد: اولین باری که مربی تیم ملی شدم در بدترین شرایط تاریخ فوتبال ما بود. نتایج خوبی هم گرفتیم اما کم لطفی‌هایی شد. یکسری از آدم‌ها بازی‌هایی کردند چون با آمدن قلعه‌نویی منافع‌شان قطع می‌شد و آمدند آن پروژه دادگاه را در رسانه ملی راه انداختند. الان که شرایط بدی نیست من نسبت به  تیمم، مردم و هواداران تعهد داشتم و بعد از آن هم آقای عظیمیان و سپاهان بیانیه‌ای دادند که نشان می‌داد مخالف جدایی‌ام هستند.

قلعه‌نویی که با رادیو جوان گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص اینکه آیا انتخاب اسکوچیچ با فکر انجام شده، خاطرنشان کرد: در این چند سال این همه مدیر آمده آیا لیاقت‌شان بوده؟ چه آنهایی که از بیرون آمدند و چه کسانی که جایگاه‌های دیگری داشتند. در یک دوره مدیریتی 17 هزار مدیر عوض می‌شود. آقایان پستی گرفتند و 17 مدیر عوض کردند و این اتفاق در چندین سال افتاد. حالا اسکوچیچ تحصیل کرده است سابقه دارد و نتایج بدی هم در کارنامه نداشته است.

وی در مورد اینکه نام‌های مختلفی مانند استراماچونی، کالدرون و ... برای نشستن روی نیمکت تیم ملی مطرح شده، اظهار کرد:‌ یک بحث این است که چون فوتبال نیست باید این بازی‌ها اتفاق بیفتد، اما باید جوری رفتار کنیم شأن و کرامت آدم‌ها را حفظ کنیم. الان هم مد شده هر کسی هر چه می‌خواهد می‌گوید تا جایگاهی پیدا کند. دیگر اخلاق مداری وجود ندارد. در همین فضای مجازی و فوتبال خودمان اتفاقاتی می‌افتد. بعضی‌ها اعتقاد دارند بدنامی بهتر از گمنامی است، پس مصاحبه‌ای کنیم که روی بورس باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد:  احترام آدم‌ها و کرامت آنها از همه چیز مهمتر است. اسکوچیچ آمده و هنوز بازی نکرده که او را قضاوت کنیم. در مملکت ما این مسائل زیاد است مثلا فردی که مدیرعامل می‌شود آیا لیاقتش این بوده، این همه آدم آمدند آیا لیاقت‌شان این بوده، البته همه آنها به نیت خدمت آمده‌اند. می‌خواهم بگویم در کشور ما در این چند سال از این اتفاقات زیاد افتاده، چون فوتبال تریبون دارد. شما ببینید اسم رئیس فدراسیون بیشتر از اسم رئیس‌جمهور می‌آید. یکسری آدم‌ها در این تریبون غرق می‌شوند. مثلا فلان مدیر آمده و رفته 2 هزار مصاحبه کرده. آنها اگر قابلیت داشتند چرا در جایگاه خودشان موفق نشدند؟ 

قلعه‌نویی افزود: مشکل بالاتر از مدیریت است. ما سیستم و برنامه نداریم. اگر سیستم و برنامه داشته باشیم هر اتفاقی بیفتد 5 تا 10 درصد بالا و پایین می‌شود. در آلمان مگر یوآخیم لو قهرمان نشد؟ بعد از آن نتایج خوبی نگرفت اما چون سیستم و برنامه داشتند، اتفاق خاصی نیفتاد. تا سیستم و برنامه نداشته باشیم و براساس چشم‌اندازمان آدم‌ها را نچینیم، موفق نمی‌شویم. مثلا رئیس تربیت بدنی می‌آمد، انتخابات انجام می‌شد فلان کسی که نزدیک رئیس جمهور بود در فلان جا رای نمی‌آورد می‌گفتند بیا مدیر سازمان تربیت بدنی بشو. 

وی خاطرنشان کرد: باید به اسکوچیچ زمان بدهیم و بگذاریم کار کند حالا که انتخاب شده باید به او کمک کنیم. من این را به عنوان کسی که کاندیدای اصلی تیم ملی بودم، می‌گویم اما به خاطر تعهدی که داشتم گفتم نه. همه باید به خاطر ایران کمک کنیم. من در زمان کی‌روش هم گفتم باید او را به خاطر ایران دوست داشته باشیم. الان هم می‌گویم باید به خاطر ایران از اسکوچیچ حمایت کنیم. شما منچستر بعد از  فرگوسن را ببینید مگر شرایط ایده‌آل داشت؟ مورینیو آمد و بازیکنان گرا‌ن‌قیمت خریدند. باید به اسکوچیچ وقت بدهیم. ما تیم خوب و بازیکنان خوبی داریم. من به علی‌نژاد و بهاروند هم گفتم باید تیم ملی را یک تیم ملی کنیم، الان چند تیم ملی داریم. اگر بازیکن و مدیر جایگاهشان را بدانند می‌توانیم به راحتی صعود کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.