پنجشنبه, 1 آبان 1399 :: Thursday, 22 October 2020
 
کد خبر: 81266

پیامد عملکرد اتحادیه اروپا در دوران کرونا؛ تشدید انتقادها و افزایش تهدیدها برای خروج از یورو

 پیامد عملکرد اتحادیه اروپا در دوران کرونا؛ تشدید انتقادها و افزایش تهدیدها برای خروج از یورو
شیوع ویروس کرونا انزوای کشور‌های اروپایی و اختلاف میان آنها را بیش از پیش آشکار کرده است تا جایی که اکنون در ایتالیا زمزمه هایی درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا شنیده می‎شود.
پایگاه خبری ریشه

شیوع ویروس کرونا در اروپا به طور گسترده‌ای این قاره را تحت تاثیر قرار داده و مشکلات بسیاری را برای کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به همراه داشته است.

چندین کشور اروپایی بیشترین آمار تلفات و مبتلایان به کرونا را در جهان به خود اختصاص داده اند و در حال حاضر نیز اروپا یک سوم از تلفات کرونا را در سطح جهان به خود اختصاص داده است.

شیوع ویروس کرونا علاوه بر مشکلاتی که در اروپا ایجاد کرده، برخی مسائل موجود در این اتحادیه را نیز که پیش از این وجود داشته اند، اما توجه کمتری به آنها شده بود،آشکار کرد.

 «پاندمی»(همه گیری) کرونا کشور‌های اروپایی را به سمت انزوا و جدایی بیشتر سوق داده است.

این گزارش می‎گوید «اروپا در پاندمی کرونا در کانون توجه جهان قرار گرفته است، چندین مورد از کشور‌ها با بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این قاره قرار دارند و با این وجود به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا همچنان یک بازیگر درجه دو در این پاندمی به نظر می‌رسد و نقش کمتری را در این زمینه ایفا می‌کند.»

این پایگاه انگلیسی می‌افزاید «بسیاری از اصول عام اتحادیه اروپا از میان رفته و همزمان با شیوع کرونا، این اتحادیه نبود که برای مهار کرونا اقدام می‌کرد بلکه کشور‌ها به صورت یکجانبه بودند که در این زمینه عمل می‌کردند.»

 «در مواجهه با دشمنی که هیچ مرزی را نمی‌شناسد کشور‌های اروپایی مرز‌های خود را بستند و تنها به فکر شهروندان خود بودند؛ شهروندان هر کشوری تنها به توصیه‌های دولت‌های خود عمل کردند و نه به توصیه‌های اتحادیه اروپا.»

بحران کرونا در اروپا تنها محدود به این موارد نیز نمی‌شود و اختلاف میان کشور‌ها در این قاره نیز بیشتر از گذشته خود را نشان داد.

ایتالیا به عنوان کشوری که یکی از بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا را به خود اختصاص داده و تاثیر بسیاری را از این ویروس پذیرفته است، اتحادیه اروپا را به دلیل عدم اتخاذ تدابیر لازم برای کمک به این کشور به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

از زمان شیوع کرونا در اروپا، گمانه زنی‌هایی درباره جدایی ایتالیا مطرح شده و گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از مقام‎های این کشور عضویت در اتحادیه اروپا را بی ثمر می‌دانند.

پیش از این و در سال ۲۰۱۸ نظرسنجی انجام شده در این کشور نشان داد که بسیاری از مردم این کشور خواهان جدایی از اتحادیه اروپا هستند؛ بار دیگر و در بحبوحه کرونا این نظرسنجی انجام شد که نتایج مشابهی را در بر داشت.

 

منبع:گاردین

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.