پنجشنبه, 11 آذر 1400 :: Thursday, 2 December 2021
 
کد خبر: 80665

انفجار موشک وسط جشن تولد

در آن میان چشمم افتاد به داخل جوی آب. ظاهرا کسی متوجه او نشده بود. جنازۀ مرد رهگذری افتاده بود آن‌جا. مردم را خبر کردم که آمبولانس آمد و او را بردند.
پایگاه خبری ریشه

حمید داودآبادی رزمنده و نویسنده در یادداشتی نوشت: عصر سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۶۶ رفتم چهارراه سرسبز نارمک که می‌گفتند موشک آن‌جا خورده و عمل نکرده بود. آن را برده بودند ولی در پیاده‌رو محل اصابتش گود شده بود که مردم تماشا می‌کردند.

تا شب حدود ۱۱ موشک به تهران اصابت کرد که بعضی از آنها در هوا منفجر شدند. دیگر برای مردم عادی شده بود؛ چون هیچ کاری در برابر موشک نمی‌شد کرد. از آن روز به‌بعد، روزی چند موشک سهمیۀ تهران و چندین موشک سهم دیگر شهرها بود.

روز جمعه ۱۴ اسفند، از نمازجمعه آمدم خانه و نشستم تا ناهار بخورم. ساعت حدود ۱ و نیم بود که صدای انفجاری وحشت‌ناک آمد که نشان می‌داد موشک به جایی نزدیک خورده است. سریع پریدم روی موتور. حامد را که دیدم، گفت: موشک خورده توی محلۀ وحیدیه.

ظاهرا در خانۀ یکی از ارامنۀ ساکن وحیدیه، جشن تولدی بوده که متاسفانه موشک دقیقا به همان خانه خورده و بیش از ۳۵ نفر اکثرا کودک، شهید شده بودند. ده - پانزده خانۀ اطراف نیز داغان شده بودند.

در آن میان چشمم افتاد به داخل جوی آب. ظاهرا کسی متوجه او نشده بود. جنازۀ مرد رهگذری افتاده بود آن‌جا. مردم را خبر کردم که آمبولانس آمد و او را بردند.

منبع: مشرق نیوز
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.