شنبه, 24 مهر 1400 :: Saturday, 16 October 2021
 
کد خبر: 80489

مرکل هم ترامپ را تنها گذاشت

مرکل هم ترامپ را تنها گذاشت
پس از تصمیم دونالد ترامپ به قطع حمایت مالی از سازمان جهانی بهداشت، صدراعظم آلمان حمایت خود را از این سازمان اعلام کرد.
پایگاه خبری ریشه

 "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان روز پنج شنبه در ویدئوکنفرانس با سران هفت کشور صنعتی جهان (جی هفت) که بنا به درخواست "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا به طور مجازی برگزار شد، گفت: برلین از سازمان جهانی بهداشت و سازمان‌های همکار آن به طور کامل حمایت می‌کند.

مرکل افزود این بیماری همه گیر تنها با یک واکنش بین المللی قوی و هماهنگ می‌تواند نابود شود. صدراعظم آلمان همچنین در این ویدئوکنفرانس، مسئولیت ویژه جهانی برای اوضاع آفریقا و ضرورت حمایت‌های زودهنگام از کشور‌های آفریقایی را نیز مورد تاکید قرار داد.

"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان هم با حمایت خود از سازمان جهانی بهداشت در برابر انتقاد‌های ترامپ، تاکید کرد: تضعیف این سازمان در بحران فعلی مانند پرتاب خلبان از یک هواپیمای در حال پرواز است.

ماس تاکید کرد: حالا بدترین نقطه زمانی ممکن برای زیر سوال قرار دادن این نهاد بین المللی است. سازمان جهانی بهداشت ستون فقرات مبارزه بین المللی با ویروس کروناست.

دونالد ترامپ روز سه شنبه از قطع کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان خبر داد. رئیس جمهور آمریکا در توجیه این اقدام خود مدعی شد سازمان جهانی بهداشت در انجام وظایفش در قبال مقابله با شیوع ویروس کرونا موفق نبوده و باید پاسخگو باشد.

ترامپ که به شدت در آمریکا بابت نحوه مدیریتش در خصوص شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته، در روز‌های اخیر سازمان جهانی بهداشت را هدف حملات لفظی‌ قرار داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین طی روز‌های اخیر چندین بار سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین و تلاش برای پنهان کردن اطلاعات اولیه در خصوص شیوع ویروس کرونا متهم کرده است.

تصمیم دولت ترامپ در قطع کمک‌های مالی به این سازمان با موج گسترده‌ای از محکومیت‌ها در جهان مواجه شده و اکثر کشور‌ها از آن انتقاد کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.