پنجشنبه, 15 خرداد 1399 :: Thursday, 4 June 2020
 
کد خبر: 79895

قطار عرضه‌های اولیه سال ۹۹ چهارشنبه از فرابورس حرکت می‌کند

قطار عرضه‌های اولیه سال ۹۹ چهارشنبه از فرابورس حرکت می‌کند
تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، روز چهارشنبه این هفته به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در فرابورس ایران عرضه می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

تعداد یک میلیارد و 500 میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، چهارشنبه این هفته(20فروردین) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "صبا" در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 1100 تا 1200تومان برای هر سهم و با سهمیه 1200سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری صبا تامین و متعهد خرید نیز شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان 10 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه و شرکت تامین سرمایه امین به میزان 40 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

علاوه بر این تعداد 300 میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام 3 هزار سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط 1500 سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت 30 سهم می‌باشد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآینده عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.