دوشنبه, 12 خرداد 1399 :: Monday, 1 June 2020
 
کد خبر: 79893

اذعان لیبرمن به مبتلا شدن ده‌ها هزار صهیونیست به کرونا و پنهانکاری دولت نتانیاهو

اذعان لیبرمن به مبتلا شدن ده‌ها هزار صهیونیست به کرونا و پنهانکاری دولت نتانیاهو
رئیس یکی از احزاب اصلی رژیم صهیونیستی و وزیر اسبق جنگ این رژیم تاکید کرد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق اشغالی ده‌ها هزار نفر برآورد می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

 آویگدور لیبرمن رئیس حزب یسرائیل بیتینو بار دیگر به دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به سبب پنهانکاری درباره آمار دقیق مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق اشغالی حمله کرد و نتانیاهو را به باد انتقاد گرفت و دولت وی را دروغگو توصیف کرد.

لیبرمن در صفحه شخصی خود در فیسبوک آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی درباره تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را مورد تردید قرار داد و تاکید کرد این آمار در حالی است که وزارت بهداشت به صراحت گفته است که یک سوم ساکنان شهر(صهیونیست نشین) بنی براک که اکثریت جمعیت آن متدینین(فرقه حریدیمها) هستند، مبتلا(به کرونا) هستند یعنی 75 اسرائیل مبتلا هستند.

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی افزود : بنا بر این برآوردها، حتما یک سوم شهرهایی مانند بیت شیمش، بیتارعیلیت، مودیعین عیلیت و منطقه میئا شاعریم در اورشلیم(قدس اشغالی) به ویروس کرونا مبتلا شده و اگر مبالغه نکنیم، باید از مبتلا شدن 200 هزار نفر به کرونا سخن بگوییم.

لیبرمن بار دیگر با حمله به نتانیاهو وی را به بهره برداری سیاسی از شیوع کرونا در مناطق اشغالی متهم کرد و گفت دولت نتانیاهو از اعمال منع آمد و شد در این مناطق به خاطر اهداف سیاسی خود طفره رفته است. اشاره وی به این است که ساکنان مناطق یاد شده از طوایف متدین حریدیم و هواداران احزاب راستگرایی هستند که نتانیاهو از انجام هرگونه اقدامات شدید در آن مناطق وحشت دارد. لیبرمن گفته است نتانیاهو می دهند که هزینه و بهای هر گونه اقدامات سخت و شدید در آن مناطق، عقب نشینی احزاب این مناطق از ترکیب دولت اسرائیل خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.