دوشنبه, 26 مهر 1400 :: Monday, 18 October 2021
 
کد خبر: 79890

فعلا برای تغییر نام به ثبت احوال مراجعه نکنید

فعلا برای تغییر نام به ثبت احوال مراجعه نکنید
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: ثبت احوال کارکنان یک سوم است و از مردم تقاضا کردیم که کارهایی که مربوط به ثبت احوال است و ضروری نیست را به پایان کرونا موکول کنند.
پایگاه خبری ریشه

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال  در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع کرونا ثبت احوال چه نوع خدماتی را به مردم ارائه می دهد؟ گفت: کارکنان ثبت احوال هم اکنون یک سوم شده اند و از مردم تقاضا می کنیم که کارهایی که مربوط به ثبت احوال است و ضروری نیست را به پایان کرونا موکول کنند.

ابوترابی در ادامه درباره مصداق های کار غیر ضروری گفت: حذف پسوند، تغییر نام، تغییر نام خانوادگی، تغییر شناسنامه ضرورتی ندارد که انجام شود و از مردم می خواهیم که به خاطر آن از خانه بیرون نیایند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر کسی به شناسنامه نیاز اجباری داشته باشد و بخواهد آن را تعویض کند کار آنها انجام می شود. برای درخواست کارت ملی نیز تمام اقدامات را به صورت اینترنتی انجام دهند.

ابوترابی در خصوص اخبار مربوط به هک شدن اطلاعات هویتی شهروندان به دلیل انتقال به سایت سلامت وزارت بهداشت گفت: هیچ نوع هک و نفوذ به زیرساخت‌ها و پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اتفاق نیفتاده است و خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال همانند سابق در حال ارائه می‌باشد.

وی در ادامه گفت: زیرساخت‌ها و سامانه‌های هویتی این سازمان بر بستر اینترنت نمی‌باشد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: اقدامات لازم برای وصل دوباره آن در حال انجام است به این دلیل که این سیستم داخلی است. سامانه ما همچنان برقرار است و هیچ مشکلی ندارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.