جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 79881

برای تحقق شعار «جهش تولید» نیاز به قانون‌گذاری جدید نداریم

برای تحقق شعار «جهش تولید» نیاز به قانون‌گذاری جدید نداریم
 نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای جهش تولید نیاز به قانون‌گذاری جدید نداریم، گفت: اگر جایی نیاز به گشایش است، بهتر است که دستگاه‌های اجرایی درخواست‌های خود را به مجلس ارائه کنند تا این مسائل حل و فصل شود.
پایگاه خبری ریشه

عبدالرضا مصریدرباره اقدامات ویژه مجلس برای تحقق شعار «جهش تولید» گفت: کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل اصل ۴۴ قانون اساسی، خوشبختانه در این زمینه فعال است و تاکنون جلسات متعددی را با مسئولان ذیربط برگزار کرده است.

وی ادامه داد همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی فعالیت‌هایی را برای تحقق شعار سال در دستور کار دارد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی در این هفته جلسه علنی تشکیل خواهد داد و این موضوع را هم مورد توجه قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای جهش تولید نیاز به قانون‌گذاری جدید است؟ گفت: خیر. مگر اینکه قوانین مزاحم را حذف کنیم و همچنین اگر جایی نیاز به گشایش است، بهتر است که دستگاه‌های اجرایی درخواست‌های خود را به مجلس ارائه کنند تا این مسائل حل شود.

مصری بیان داشت: مجلس آمادگی دارد که هر لایحه‌ای را که دولت در این زمینه ارائه کند، هرچه سریعتر مورد بررسی قرار دهد و اگر دولت مجوز جدیدی برای این موضوع می‌خواهد باید در ابتدا، لایحه به مجلس دهد تا مجوز بگیرد. تاکنون هیچ لایحه‌های در این زمینه از سوی دولت به مجلس ارائه نشده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.