جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 79878

بیش از ۷۶ هکتار از اراضی ملی تصرف شده به بیت المال بازگشت

بیش از ۷۶ هکتار از اراضی ملی تصرف شده به بیت المال بازگشت
حبیبی گفت: با صدور و اجرای احکام قضایی بیش از ۷۶ هکتار از اراضی ملی در استان اصفهان رفع تصرف و به بیت المال بازگشت.
پایگاه خبری ریشه

محمد رضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهاناز رفع تصرف بیش از ۷۶ هکتار از اراضی ملی در سال ۹۸ خبرداد و گفت: با صدور و اجرای احکام قضایی و پیگیری اعضای این شورا در سال جاری بیش از ۷۶ هکتار از اراضی ملی که به اشکال مختلف توسط زمین خواران یا متخلفین در تغییر کاربری‌ها مورد تعرض قرار گرفته بود، رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شده است.

 

رفع تصرف فوری از 27 هکتار ساخت و ساز غیرمجاز 

وی افزود: این در حالیست که با نظارت مستمر ۲۷ هکتار دیگر از اراضی که در حال احداث یا ساخت و ساز غیرمجاز بوده رفع تصرف فوری شده است.

وی بر ضرورت توجه به امر پیشگیری در مقابله با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز و یا تغییر کاربری تاکید کرد.

 

رسیدگی به پرونده های چندین شرکت بزرگ صنعتی و تولیدی 

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به جلسات ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در استان نیز بیان کرد: در سال ۹۸ این ستاد با برگزاری سه جلسه پرونده‌های چندین شرکت بزرگ صنعتی و تولیدی را طرح و بررسی کرده است.

وی افزود: در این راستا اقداماتی همچون توافق در راستای اعطای تسهیلات بانکی و یا اعطای مهلت در بازپرداخت دیون و تعویق احکام اجرایی و دیگر تصمیمات حمایتی اتخاذ و از تعطیلی آن جلوگیری بعمل آمد.

حبیبی در ادامه عنوان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی اقداماتی همچون رسیدگی به پرونده شرکت بزرگ تولید سیمان اصفهان با اشتغال بیش از ۵۵۰ نفر کارگر انجام و  تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات مربوطه اتخاذ شد.

وی گفت: در نشست اقتصاد مقاومتی پرونده یک شرکت بزرگ تولید سیمان با اشتغال بیش از ۵۵۰ نفر کارگر مطرح و با دعوت از مسئولان و نمایندگان دو شرکت برق و گاز، بدهی‌های معوقه به این شرکت‌ها مورد بررسی و توافق قرار گرفت و با اخذ استمهال در پرداخت، اتخاذ تصمیم و رفع مشکل شد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین تصمیماتی در جهت کمک به احداث یک مجموعه بزرگ ورزشی توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری یکصد میلیارد تومانی برای استفاده جوانان و ورزش همگانی در کاشان صورت گرفت و مقرر شد در واگذاری زمین برای این امر تسهیل صورت پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه یادآور شد: در این نشست، در راستای رفع مشکلات یک واحد سیلو در اصفهان تصمیمات لازم اتخاذ شد.

این مقام قضایی در استان اصفهان یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته را حل مشکل بیمه کارگران پلی اکریل با پیگیری دستگاه قضایی اصفهان عنوان کرد و گفت: با اشاره به وصول گزارش در مورد عدم صدور و عدم تمدید دفترچه بیمه کارگران پلی اکریل با دستورات دادستانی مشکلات مربوطه حل شد.

کسر قریب به 7 هزار فقره پرونده از موجودی دادگاه‌های تجدید نظر استان اصفهان 

 

حبیبی در ادامه از کاهش بیش از ۶ هزار فقره پرونده از موجودی دادگاه‌های تجدید نظر استان اصفهان خبرداد و گفت: از تیرماه تا پایان بهمن ماه سال ۹۸، قریب به 7 هزار فقره پرونده از موجودی دادگاه‌های تجدید نظر استان اصفهان کسر شده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در ادامه از اعطای مرخصی به بیش از ۵۵۰۰ هزار زندانی از زندان‌های سطح استان اصفهان خبرداد و گفت: بر اساس دستورالعمل صادره از سوی رئیس قوه قضاییه مبنی بر اعطای مرخص گسترده به زندانیان، این تعداد زندانی از زندان‌های سطح استان به مرخصی اعزام شدند که احتمال افزایش این تعداد تا پایان تعطیلات نوروز، همچنان وجود دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که زندانیان در زمان مرخصی در جهت جلب رضایت شکات تلاش کنند و شکات نیز (به خصوص در پرونده‌های مالی) با گذشت خود زمینه آزادی نهایی زندانیان را فراهم سازند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.