جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 79812

تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است

تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است
معاون وزیر صنعت گفت: تا به امروز تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است و هر آنچه بوده افزایش ۱۰ درصدی مربوط به سال گذشته است.
پایگاه خبری ریشه

یزدان سیف  درباره افزایش قیمت نان در سال جدید در برخی استان ها اظهار کرد: قیمت نان در استان ها مختلف توسط کارگروه های استانی تعیین می شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی افزود: تا به امروز تصمیمی برای افزایش قیمت نان گرفته نشده است و هر آنچه بوده افزایش ۱۰ درصدی مربوط به سال گذشته است.

وی گفت: طی روزهای گذشته تنها در استان مازندران شاهد افزایش قیمت بودیم به دلیل اینکه این استان ۱۰ درصد سال گذشته را اعمال نکرده بود که طی روزهای گذشته اینکار صورت گرفت اما با تذکر وزیر صنعت این افزایش قیمت متوقف شد و در حال حاضر در هیچ یک از استان ها افزایش قیمت نداریم.

سیف تاکید کرد: قیمت نان نرخ مصوب است و در صورت تخلف تعزیرات و بازرسین سازمان صمت با آن برخورد می کنند.

معاون وزیر صنعت با اشاره به خرید تضمینی گندم بیان کرد: در سال گذشته ۷ میلیون و ۷۶۱ هزار تن گندم در قالب یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۲۱۴ محموله با متوسط وزن ۶ تن خریداری شد و درآمد متوسط هر کشاورز، قریب به ۳۰ میلیون تومان بود که نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه علی رغم کاهش ۱۸ درصدی میزان تحویل گندم در سال گذشته، اما در پرداخت وجه با ۶ درصد رشد مواجه بودیم، ادامه داد: مدت زمان پرداختی به کشاورزان در سال ۹۷، ۲۹ روز بود که در سال گذشته به ۱۲ روز کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی خاطرنشان کرد: فراینده‌ها و بخشنامه‌ها خرید گندم برای سال جدید اصلاح شد، الک خرید از الک ۲ *۲ به الک استاندارد بین المللی کدکس تغییر کرد و برای امسال ۱۲۰۰ مرکز خرید گندم در کشور دایر خواهد شد که در حال حاضر در ۷ استان دایر شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.