دوشنبه, 12 خرداد 1399 :: Monday, 1 June 2020
 
کد خبر: 79730

کاهش ۶ درجه‌ای هوا در استان‌های ساحلی

کاهش ۶ درجه‌ای هوا در استان‌های ساحلی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن باد بر روی دریای خزر از اواخر وقت امروز تا ظهر جمعه دریای خزر مواج است و دمای استانهای ساحلی در جمعه بین ۳ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت.
پایگاه خبری ریشه

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی امروز و روزهای آینده گفت: امروز در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی سواحل دریای خزر دامنه های البرز مرکز شمال شرق و بخش هایی از بوشهر کرمان یزد و به ویژه در ساعات بعد از ظهر اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: با شمالی شدن باد بر روی دریای خزر از اواخر وقت امروز تا ظهر جمعه دریای خزر مواج است و دمای استانهای ساحلی در جمعه بین ۳ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت. جمعه در شمال شرق؛ شرق، جنوب شرق بخش‌هایی از جنوب کشور دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین البرز و تهران به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناسی سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز همچنین در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب، جنوب غرب کشور و همچنین در استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، کرمان و یزد به ویژه در ساعات بعد از ظهر بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.وی درباره وضعیت جوی جمعه نیز گفت: جمعه با عبور متناوب امواج تراز میانی جو در شمال شرق، جنوب شرق و بصورت پراکنده در مرکز و شرق کشور همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بویژه در ساعات بعد از ظهر بارش باران گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود. شنبه گستره بارش محدود به نوار شمالی کشور شامل سواحل دریای خزر، شمال غرب و شمال شرق کشور می‌باشد.

نقشینه در ادامه درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: از عصر دیروز تا عصر امروز پنج شنبه با نفوذ سامانه بارشی افزایش ابرناکی و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد گاهی با رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات همراه با بارش باران و برف و مه پیش بینی می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.