• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
يكشنبه, 18 خرداد 1399 :: Sunday, 7 June 2020
 
کد خبر: 79713

چگونگی حمایت دولت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا

چگونگی حمایت دولت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا
کارشناس اقتصادی گفت: ابتدا باید صنوف متضرر شده شناسایی، اولویت بندی و حجم ضرر و زیان آن‌ها برآورد شود و پرداخت تسهیلات حمایتی با اولویت مد نظر دولت قرار گیرد.
پایگاه خبری ریشه

وحید شقاقی  با بیان اینکه بیماری کرونا در اقتصاد ایران در بدترین شرایط و ماه سال شیوع پیدا کرد، اظهار کرد: در اسفند و فروردین بیشترین گردش مالی اقتصاد ایران اتفاق می‌افتد.

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه حدود ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان تولید ناخالص داخلی کشور است افزود: حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد این تولید ناخالص داخلی تقاضای مصرفی اقتصاد است که حدود یکهزار ۷۰۰ تا یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و میانگین ماهانه ۱۴۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، اما اسفند ماه و فروردین ماه این عدد دو برابر ماه‌های دیگر است و در اسفندماه ۲۵۰ هزار میلیارد تومان تقاضای مصرفی بخش خصوصی و اقتصاد ماست این دوماه در مجموعه گردش مالی بالایی اتفاق می‌افتد و تقاضای مصرفی نسبت به ماه‌های دیگر به بیشترین میزان خود می‌رسد.

وی گفت: متاسفانه کرونا در اسفند ماه شیوع پیدا کرد و کل کشور و اقتصاد ایران را درگیر کرد و احتمالاً تا دو ماه آینده نیز این بیماری را خواهیم داشت و در این بین برخی از صنوف بیشترین ضربه را خوردند،  گردشگری، حمل و نقل، رستوران‌ها و صنوف دیگری که با عید همراهی بیشتری دارند ضرر و زیانی هنگفتی به آن‌ها وارد شده است.

شقاقی با بیان اینکه دولت می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کند و جلوی ضرر و زیان بیشتر را بگیرد خاطرنشان کرد: دولت باید صنوف متضرر شده را شناسایی کند، آن‌ها را در اولویت بندی قرار دهد تا ضرر و زیان آن‌ها مشخص شود.

کارشناس اقتصادی تاکید کرد: بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در این بین با تعویق اقساط بانکی و اظهارنامه مالیاتی نقش مهمی دارند.

وی تاکید کرد: دولت باید تسهیلات حمایتی را به برخی از صنوف با نرخ پایین ارائه کند تا با توجه به ضرر و زیان‌هایی که به آن‌ها وارد شده از این تسهیلات استفاده کنند.

شقاقی با بیان اینکه اولویت بندی صنوف متضرر شده بسیار مهم است گفت: ابتدا باید صنوف متضرر شده شناسایی، اولویت بندی و حجم ضرر و زیان آن‌ها برآورد شود و پرداخت تسهیلات حمایتی با سود پایین حتما باید با اولویت مد نظر دولت قرار گیرد تا صنوف تعطیل نشوند و به مشکل نخورند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.