پنجشنبه, 8 آبان 1399 :: Thursday, 29 October 2020
 
کد خبر: 79597

هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا

هشدار کمیسیون اروپایی درباره عواقب تزلزل معاهده شنگن در دوران کرونا
رئیس کمیسیون اروپایی بستن مرزهای اروپایی را عامل توقف شیوع کرونا ندانست و آن را عامل قطع زنجیره تأمین کالا در اتحادیه اروپا و شکاف‌های اقتصادی بیشتر در این اتحادیه دانست.
پایگاه خبری ریشه

"اورزولا فون‌درلاین"، رئیس کمیسیون اروپایی درباره خطر از بین رفتن انسجام اروپایی در بحران کرونا ابراز نگرانی کرده در گفتگویی با خبرگزاری آلمان اظهار داشت: بعد از اجرای کنترل‌های مرزی برای مقابله با شیوع کرونا وضع توافق شنگن متزلزل شده است.

وی افزود: اکنون ما می‌بینیم که کشورها با این اقدام و انزوای خود بیشترین آسیب را به خود می‌رسانند.

فون‌درلاین در بخش دیگری از این گفتگو درباره خطر فروپاشی اروپا در سایه بحران کرونا گفت: این به‌دست خودمان است. ما در ابتدا به پرتگاه نگاه کردیم، اما دوباره به‌سرعت در این بحران نکات مثبت و انسجام را دیدیم. من بسیاری نشانه‌های دلگرم‌کننده را می‌بینم مبنی بر اینکه اروپاییان می‌دانند جامعه ما چقدر باارزش است.

رئیس کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: بستن مرزهای برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شیوع کرونا را متوقف نمی‌کند، اما به بسیاری از شرکت‌ها صدمه زده و زنجیره‌های مهم تأمین اروپا را قطع کرده است.

فون‌درلاین همچنین درباره یک تعمیق شکاف اقتصادی در اتحادیه اروپا با نگاهی به شرایط اضطراری در ایتالیا هشدار داده همچنین گفت: این‌که این بحران چه‌مدت به‌طول می‌انجامد مسئله‌ای است که هیچ‌کس نمی‌تواند دقیقاً آن را پیش‌بینی کند، این مسئله را ما هر هفته باید مورد ارزیابی قرار دهیم.

همچنین در دوران بحران کرونا اتحادیه اروپا برای یک مبارزه مشترک علیه ویروس کرونا و اخبار جعلی تبلیغ می‌کند.

گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر خارجه آمریکا درباره بحران کرونا

"جوزف بورل"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک گفتگوی تلفنی با "مایک پمپئو"، وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که اطلاعات دقیق و شفاف در این دوران چه‌اندازه اهمیت دارد. این خبر را یک سخنگوی بورل روز شنبه اعلام کرد.

نگرانی درباره انتشار اطلاعات نادرست درباره کرونا در اتحادیه اروپا افزایش می‌یابد.

سخنگوی بورل اعلام کرد که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با وزیر امور خارجه آمریکا بر اهمیت همکاری بین‌المللی علیه این بیماری همه‌گیر تأکید کرد.

سخنگوی پمپئو هم اعلام کرد که هر دو سیاستمدار در این گفتگوی تلفنی در این باره با هم توافق داشتند که همکاری‌های دو سوی آتلانتیک در مبارزه با کرونا تا چه‌اندازه اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.