شنبه, 3 مهر 1400 :: Saturday, 25 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 79073

حکم حمل قمه چیست؟

این جرم، جرم مطلق است و نیاز به نتیجه مجرمانه ندارد و طبق بند پ ماده 47 قانون مجازات اسلامی صدور حکم و اجرای مجازات و شروع به آنها قابل تعویق و تعلیق نیست.
پایگاه خبری ریشه

مطابق ماده 617 قانون مجازات اسلامی هرکس به وسیله چاقو یا به هر نوع اسلحه دیگر تظاهر یا قدرت نمایی کند یا آنرا وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدید قرار دهد یا با کسی گلاویز شود در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از شش ماه تا دو سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم می شود.

همچنین مطابق تبصره 1 الحاقی سال 1396، حمل قمه و شمشیر و قداره و پنجه بوکس درصورتی که  صرفاً به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح انجام شود جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می گردد.

این جرم، جرم مطلق است و نیاز به نتیجه مجرمانه ندارد و طبق بند پ ماده 47 قانون مجازات اسلامی صدور حکم و اجرای مجازات و شروع به آنها قابل تعویق و تعلیق نیست.

مطابق ماده 620 کتاب پنجم قانون مجازات هر گاه این جرم در نتیجه توطئه قبلی و دسته جمعی واقع شود هریک از مرتکبین به حداکثر مجازات مقرر محکوم خواهند شد.

 

محمد امین پاکرو

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.