دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 79001

افزایش تولیدکنندگان ماسک تا پایان هفته

افزایش تولیدکنندگان ماسک تا پایان هفته
رئیس اتاق اصناف تهران از تصمیم جدید جلسه صبح امروز وزارت صمت و بهداشت مبنی بر افزایش تعداد تولیدکنندگان ماسک خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان هفته تولیدکنندگان جدید، وارد چرخه تولید ماسک می شوند.
پایگاه خبری ریشه

قاسم نوده فراهانیدر خصوص جلسه امروز با وزارت صنعت و بهداشت، اظهار داشت: این جلسه که صبح امروز برگزار شد، در خصوص اعطای مجوز برای افزایش تولید ماسک بود که در حال برنامه ریزی و انجام این کار هستیم.

وی با بیان اینکه انشالله تا پایان هفته تولید کنندگان جدید با دریافت مجوز در کمترین زمان، به چرخه تولید ماسک اضافه می شوند، گفت: باید بپذیریم که یک مهمان ناخوانده وارد کشور شده که پیش بینی برای آن نداشیم، بنابراین تا بتوانیم اوضاع را دردست بگیریم و اقدامات لازم را انجام دهیم کمی زمان می برد. در حال حاضر نیز شرایط نسبت به هفته گذشته از نظر تولید و توزیع بهتر شده است.

به گفته وی، انشالله تا پایان هفته برخی تولیدکنندگانی که پیش از این برای مثال تولیدی لباس داشتند با تغییر الگوی دوخت و پارچه اقدام به تولید ماسک های معمولی و یا N95  می کنند. 

رئیس اتاق اصناف تهران در خصوص توزیع مواد ضدعفونی کننده  نیز خاطر نشان کرد: در حال حاضر مواد ضدعفونی کننده و ماسک در داروخانه ها توزیع می شود ولی وزارت بهداشت معتقد است اگر داروخانه ها پاسخگوی نیاز مردم نباشد،شبکه توزیع دیگری را تعیین خواهد کرد. 

نوده فراهانی در پاسخ به این سوال که ایا اقدامات انجام شده برای کمک به اصناف در شرایط  فعلی ادامه داد: در این شرایط برخی صنوف از جمله هتلها، تالارها، سفره خانه ها کاملا تعطیل و حتی رستورانها، اغذیه فروشی ها و کبابی ها نیز به نوعی تعطیل است، بنابراین اصناف نیازمند کمک دولت و مسئولان هستند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه سه نامه به بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و قائم مقام وزیر صنعت برای کمک به اصناف ارسال شده است، تصریح کرد: در نامه به بانک مرکزی درخواست کردیم تا اقساط بانکی به دلیل اینکه اصناف فروشی نداشته و درامدی نیز ندارند، تعویق بیافتد؛ که دستور این کار از سوی بانک مرکزی صادر شده است.

وی افزود: طی نامه از وزارت دارایی نیز درخواست کردیم تا زمانی که این وضعیت ادامه دارد، دریافت مالیات اصناف را به نحوی محاسبه کند که مشکلی برای آنها رخ ندهد. سومین نامه اصناف نیز به آقای مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت  بود که کمک های لازم به اصناف درحوزه های مختلف از جمله عوارض، انجام شود زیرا بسیاری از مغازه داران به دلیل نبود مشتری ساعت کاری آنها کاهش یافته بنابراین نیازمند کمک مسئولان هستند. 

نودع فراهانی با تأکید بر اینکه اصناف همیشه در همه کارها پیشتاز بوده اما در حال حاضر خودشان زمین گیر شده اند و نیازمند کمک هستند، گفت: امیدواریم دولت اقدامات لازم از جمله دریافت اقساط، حق بیمه های تأمین اجتماعی و یا اقدامات این چنینی را انجام داده و وضعیت اصناف را مورد توجه قرار دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.