دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 78476

چرا ماسک کمیاب شد؟

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی گفت: عدم حمایت دولت و تقاضا بیشتر از ظرفیت تولید موجب شده تا با کمبود ماسک مواجه شویم.
پایگاه خبری ریشه

نیما بصیری تهرانی درباره دلایل کمبود ماسک اظهار کرد: زمانی که پرداخت‌ها از سوی دولت به صورت نقدی به تولیدکننده پرداخت نمی‌شود و تولیدکننده باید برای دریافت مطالبات ۸ ماه صبر کند نباید توقع داشت که در مراکز درمانی با مشکل کمبود مواجه نشویم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی افزود: این در حالی است که تولیدکننده باید برای جایگزینی کالا‌های عرضه شده مواد اولیه تهیه کند که در برخی اوقات با قیمت بالاتر همراه است.

وی گفت: البته باید به این نکته نیز توجه کرد که قرار نبود این حجم از ماسک در کشور مصرف شود و سرمایه گذاری در این حد نبوده است بنابراین ظرفیت تولید به اندازه این حجم مصرف نبوده است.

بصیری تهرانی با انتقاد از اقدامات دولت بیان کرد: دولت چه خدماتی به تولیدکننده‌ها ارائه کرده که در حال حاضر از تولیدکننده انتظار دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی گفت: زمانی که هیچ خدماتی به تولیدکننده داده نمی‌شود و باید برای دریافت پول خود ۸ ماه صبر کند چه انتظاری می‌توان از او داشت.

وی درباره مجوز واردات ماسک گفت: در حال حاضر که تمام پرواز‌های شرکت‌های خارجی لغو شده و شرکت‌های داخلی هم نمی‌توانند به سایر کشور‌ها پرواز کنند چطور باید برای سفارش و خرید بریم.

بصیری تهرانی درباره افزایش قیمت افزود: زمانی که نرخ ارز ثابت نیست و روزانه تغییر می‌کند نباید توقع داشت که قیمت کالا تغییر نکند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.