• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
شنبه, 17 خرداد 1399 :: Saturday, 6 June 2020
 
کد خبر: 78003

معاون وزیر اقتصاد: اصلاح نظام یارانه، بودجه و بهبود معیشت مردم ۳ اولویت مجلس یازدهم است

معاون وزیر اقتصاد: اصلاح نظام یارانه، بودجه و بهبود معیشت مردم ۳ اولویت مجلس یازدهم است
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به مهمترین اولویتهای اقتصادی مجلس یازدهم گفت: مجلس وظیفه سنگین اصلاح نظام یارانه‌ها در عین حفظ حداقل معیشت را برعهده دارد.
پایگاه خبری ریشه

محمد دهقان دهنوی با بیان اینکه، مجلس یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز می کند که در اوج تحریمهای اقتصادی قرار داریم، گفت:  با توجه به اینکه وضعیت معیشت مردم با سطح مطلوب فاصله زیادی دارد انتظارات زیادی از مجلس در خصوص اتخاذ تصمیماتی در حوزه معیشت مطرح شده است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در کنار بهبود سطح معیشت بایستی تصمیماتی سخت در حوزه بهبود محیط کسب وکار نیز اتخاذ شود. توجه داشته باشیم که از این مسیر افزایش تولید، افزایش اشتغال و رشد سرمایه گذاری نیزمحقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه،‌ مجلس باید درحالی بدنبال افزایش سطح  معیشت مردم باشد که فشار اقتصادی قابل توجهی به کشور وارد شده است، گفت: با توجه به اینکه در هر سیاست گذاری بایستی بحث معیشت مردم لحاظ شود، اتخاذ تصمیم درباره اصلاح نظام یارانه‌ها نیز یک تصمیم سخت قلمداد میشود که مجلس شورای اسلامی بایستی در این خصوص شفاف عمل کند.

دهقان با اشاره به لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور گفت: موضوع اصلاح ساختار بودجه از سال 98 آغاز شده اما بخشی از این اصلاحات نیاز به مجوز و تصویب مجلس دارد. در واقع در حوزه اصلاح ساختار بودجه که یکی از چالشهای اصلی اقتصاد کشور است نیازمند قانون گذاری دقیق مجلس و همچنین همراهی نمایندگان هستیم.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه، مجلس وظیفه سنگین اصلاح نظام یارانه‌ها و اصلاح ساختار بودجه را در عین حفظ حداقل معیشت پیش رو دارد، گفت: در ماههای آینده دیگر اتکای بودجه کشور به نفت قابل اجرا نیست بر این اساس بایستی به سمت کاهش هزینه‌های غیر ضرور و جدا شدن دستگاههای غیر مرتبط از دولت حرکت کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.