سه شنبه, 12 فروردين 1399 :: Tuesday, 31 March 2020
 
کد خبر: 77924

رفع نیاز صنعت نفت به ورق فولادی با تکیه بر توان داخل در شرایط تحریم

رفع نیاز صنعت نفت به ورق فولادی با تکیه بر توان داخل در شرایط تحریم
وزیر نفت گفت: باعث افتخار ماست که متخصصین و جوانان ایرانی توانستند صنعت نفت را در شرایط تحریمی از وارد کردن ورقهای مورد نیاز نجات دهند.
پایگاه خبری ریشه

بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست هم اندیشی مدیران صنعت نفت و صنعت فولاد کشور با اشاره به اهمیت افزایش تولید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال رونق تولید داخلی معرفی شده، اظهار داشت: از تولیدگران و صنعتگرانی که عزم خود را برای اتمام پروژه گوره جاسک در سال 14� � جزم کرده اند، حمایت می کنیم.

وی افزود: باعث افتخار ماست که متخصصین و جوانان فولاد اکسین توانستند صنعت نفت را در شرایط تحریمی از وارد کردن ورقهای مورد نیاز نجات دهند.
وزیر نفت تصریح کرد: پروژه خط لوله گوره به جاسک اولویت وزارت نفت است و تا اتمام آن هرچه ورق ترش و شیرین در فولاد اکسین تولید شود آنها را وزارت نفت خریداری می کند.

بعد از ارائه توضیحات وزیر نفت، مدیران نفت و فولاد از خط تولید فولاد اکسین خوزستان بازدید گسترده بعمل آورده و بخشهای مختلف آن را مورد کاوش قرار دادند و سپس فاز دوم آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین  که نقش اساسی در پیش بردن پروژه گوره جاسک دارد افتتاح شد.

ابراهیمی، مدیر عامل فولاداکسین در این نشست، گزارشی از عملکرد فولاداکسین در یکسال اخیر با ارائه آمار و ارقام و تاکید بر پتانسیل های شرکت مبنی بر تولید بیشتر ارائه کرد و گفت: در 1� سال گذشته شرکت درگیر تولید ورقهای ساختمانی بود که بهره کمی را به همراه داشت اما این کارخانه یونیک به لطف پروژه گوره به جاسک و اعتماد وزیر نفت توانست رکورد ده ساله تولید و صادرات را بشکند و برای اولین در ایران ورقهای مورد نیاز صنعت نفت را تولید کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.