چهارشنبه, 14 خرداد 1399 :: Wednesday, 3 June 2020
 
کد خبر: 77889

آزادی ۱۲۰ زندانی جرائم غیرعمد، ارمغان سفر رئیس قوه قضائیه به استان کرمان

آزادی ۱۲۰ زندانی جرائم غیرعمد، ارمغان سفر رئیس قوه قضائیه به استان کرمان
موحد گفت: در سفر روز گذشته رئیس قوه قضائیه به استان کرمان زمینه آزادی ۱۰۰ محکوم جرایم غیرعمد فراهم و ۲۰ نفر نیز با کمک انجمن حمایت زندانیان آزاد شده اند.
پایگاه خبری ریشه
یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در جشن آزادی ۱۰۰ نفر از محکومان جرائم غیرعمد این استان با اشاره به اینکه در سال جاری ۸ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد پرداخت شده است، گفت: در حال حاضر زندانی جرایم غیرعمد ورودی قبل از اول مهرماه ۹۸ در استان کرمان وجود ندارد و تمامی محکومان مشمول ضوابط ستاد دیه ورودی قبل از مهرماه امسال آزاد شده اند.

وی افزود: در سفر روز گذشته رئیس قوه قضائیه به استان کرمان زمینه آزادی ۱۰۰ محکوم جرام غیرعمد فراهم شده و ۲۰ نفر نیز با کمک انجمن حمایت از زندانیان آزاد شده اند.

موحد با اشار به گذشت ۱۲ میلیارد تومانی شاکیان در پرونده‌های جرایم غیرعمد، تصریح کرد: در استان کرمان به همت خیرین و مسئولین کار‌های بزرگی در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد انجام شده است.
 

رئیس شورای قضائی استان کرمان یادآور شد: در سفر اخیر رئیس قوه قضائیه به استان کرمان ضمن ایجاد زمینه آزادی ۱۲۰ محکوم جرایم غیرعمد، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان بعلاوه یک سبد کالا به ارزش ۳۱۰ هزار تومان به خانواده‌های زندانیان نیازمند اهدا شد.
 

موحد از زندان به عنوان یکی از ابزار‌های تضمین کننده نظم، امنیت و عدالت یاد کرد و ادامه داد: از زندان باید به قدر لازم برای ایجاد نظم، امنیت، آسایش عمومی و عدالت استفاده شود.

وی با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر اینکه به میزان مناسب باید از مجازات و ابزار قانونی زندان استفاده کرد، گفت: استفاده غیرضرور از زندان نه تنها مفید نیست، بلکه مضر است و زندانی را در مضیقه و خانواده زندانی را در شرایط سختی قرار می‌دهد.

 

موحد با بیان اینکه زندان برای افراد شرور و کسانی است که نظم و امنیت عمومی و مردم را به مخاطره می‌اندازند، افزود: خیرین و قضات باید تلاش کنند تا زندانیان غیرعمد را که باعث تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی به جامعه می‌شوند، از زندان آزاد کرده و جامعه را از هزینه‌های مادی و معنوی دور کنند.

وی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: زندان یک داروی تلخ است و باید در حد نیاز برای درمان استفاده شود و اگر بیش از اندازه مصرف شد، عارضه و بیماری تولید می‌کند.

 

وی بیان کرد: در تمامی سخنرانی‌های رئیس قضاییه از جمله در کرمان و در بین قضات کرمان تاکید بر این است که به زندانیان و خانواده زندانیان رسیدگی شود و کسی که لازم نیست، در زندان نماند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.