شنبه, 16 اسفند 1399 :: Saturday, 6 March 2021
 
کد خبر: 77888

سرایت قطعی برق از تابستان به زمستان

سرایت قطعی برق از تابستان به زمستان
کمبود گاز تحویلی به نیروگاه های برق باعث قطعی پراکنده برق شده و احتمال ارائه جدول زمان بندی برای قطعی برق وجود دارد.
پایگاه خبری ریشه

با افزایش برودت هوا میزان مصرف گاز از ۶۱۰ میلیون مترمکعب عبور کرد، افزایش مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت‌های فراوانی را برای بخش‌های صنعت و تجاری ایجاد کرده است.

میزان تولید گاز در کشور ۸۰۰ میلیون متر مکعب است و با توجه به مصرف ۶۱۰ میلیون مترمکعبی گاز تنها ۱۹۰ میلیون متر مکعب گاز برای بخش‌های صنعتی، تجاری و اداری باقی مانده است.

گازرسانی کامل به نیروگاه‌های تولید برق نیازمند ۱۷۰ میلیون متر مکعب است که به گفته مدیرعامل نیروگاه‌های برق حرارتی، سهمی این بخش کمتر از ۲۰ درصد است و استفاده از سوخت‌های جایگزین برای تامین برق مورد نیاز در حال اجرا است.

روز گذشته سخنگوی صنعت برق از خاموشی‌های اضطراری برای جلوگیری از قطعی‌های گسترده در شبکه توزیع خبر داد و صرفه جویی ۱۰ درصدی برق برای برق رسانی پایدار را لازم دانست.

رجبی مشهدی با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق و گاز گفت :استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدررفت انرژی نسبت به کاهش مصرف انرژی در زمستان، راهکار‌های ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.

با این وجود گزارش‌های دریافتی حکایت از افزایش قطعی‌های پراکنده برق دارد، امری که به نظر می‌رسد با توجه به برودت هوا طی روز‌های آینده ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.