سه شنبه, 19 فروردين 1399 :: Tuesday, 7 April 2020
 
کد خبر: 77691

عامل انتشار ویروس کرونا مشخص شد!

یکی از دانشجویان مقیم چین با بیان اینکه هیچ مشکلی در محیط قرنطینه وجود ندارد، گفت: یک مرکز خرید در هانکو عامل انتشار ویروس کرونا بوده است.
پایگاه خبری ریشه
با اشاره به وضعیت دانشجویان قرنطینه شده، گفت: اکنون ۶ روزه از قرنطیه بودن ما می‌گذرد و خوشبختانه هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا مشاهده نشده است.
 
وی با بیان اینکه از روزی که وارد قرنطیه شده ایم آزمایش‌ها لازم انجام شده است، افزود: هر روز شرایط جسمانی و سلامت ما چک می‌شود و در این رابطه روز گذشته آمایش اصلی گرفته شد که فردا نتیجه آن مشخص می‌شود.
 
قهرمانی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ کدام مشکلی نداشته ایم، تصریح کرد: تمام دوران قرنطیه را در اینجا خواهیم ماند و در این باره اجازه خروج نداریم.
 
وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی دوباره به چین باز خواهی گشت، گفت: ثبت نام کلاس‌ها از ۱۴ فوریه شروع می‌شود و کلاس‌ها نیز از ۱۷ فوریه به صورت آنلاین آغاز خواهد شد.
 
با بهبود شرایط به چین باز خواهیم گشت
 
قهرمانی با تاکید بر اینکه تا ۲ الی ۳ ماه آینده برای ادامه کلاس‌ها به چین باز خواهیم گشت، افزود: دانشگاه چند اپلیکشین معرفی کرده تا به واسطه آن‌ها کلاس‌ها برگزار شود.
 
وی با بیان اینکه شرایط شهر ووهان نسبت به سایر شهر‌ها تفاوت داشت و دوره قرنطینه نیز در آن بیشتر است، گفت: تا عادی شدن شرایط به چین باز نخواهیم گشت.
 
این داشنجیو مقیم چین در پاسخ به این سوال که آیا دانشجوی ایرانی در حین بازگشت شما به کشور در چین باقی ماند یا خیر، افزود: بله برخی از دانشجویان که در آنجا ازدواج کرده بودند به کشور بازنگشتند.
وی ادامه داد: خوشبختانه تمامی ایرانیان در شهر ووهان خودشان را قرنطینه کرده بودند از این رو هیچ کدام به کرونا مبتلا نشده بودند.
 
یک مرکز خرید در هانکو عامل شیوع کرونا شناخته شده است
 
قهرمانی در پاسخ به این سوال که آیا رستوران‌ها در چین نسبت به عرضه سوپ خفاش اقدام می‌کرد، گفت: سه سال از اقامت من در چین می‌گذرد و تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.
 
وی ادامه داد: در حوالی دانشگاه محل تحصیل ما رستورانی برای صرف خفاش وجود نداشت، اما رستورانی سمت هانکو چین سوپ خفاش را عرضه می‌کرد.
 
این دانشجوی مقیم چین یادآور شد: طبق بررسی‌های انجام شده گویا رستوران مذکور از یک مرکز خفاش‌ها را خریداری کرده بوده که عامل شیوع هم همان مرکز خرید اعلام شد.
 
وضعیت سلامت ما به صورت مستمر بررسی می‌شود
 
سیدمحمدشهاب شاه احمدقاسمی دیگر دانشجوی مقیم چین که در قرنطینه به سر می‌برد گفت: وضعیت سلامت ما به صورت مستمر بررسی می‌شود و تاکنون مشکلی وجود نداشته است.
 
وی با تاکید بر اینکه به مدت ۱۰ سال مقیم چین هستم، افزود: تاکنون با چنین معضلی در چین مواجه نشده بودم.
 
این دانشجوی مقیم چین با بیان اینکه با خارج شدن شهر ووهان از شرایط قرنطینه به چین باز خواهیم گشت، تصریح کرد: منتظر جواب آزمایش‌های نهایی هستیم.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.