پنجشنبه, 26 فروردين 1400 :: Thursday, 15 April 2021
 
کد خبر: 77563

انقلاب اسلامی در آئینه حاج قاسم

انقلاب اسلامی در آئینه حاج قاسم
برادران، رزمندگان، یادگاران جنگ؛ یکی از شئون عاقبت به خیری «نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب» است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد.
پایگاه خبری ریشه

راهپیمایی پرشکوه یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال با اربعین شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده است؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود که این راهپیمایی در سال جاری شگفت‌انگیزتر و تماشایی‌تر از همه راهپیمایی‌های مردم ایران طی چهار دهه اخیر در گرامیداشت سالگرد پیروی انقلاب اسلامی باشد.

حاج قاسم از شهدایی بود که در مقاطع مختلف، تحت فرمان رهبران الهی انقلاب اسلامی یعنی حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، در بقا و حدوث این انقلاب نقش‌آفرین بود و با رشادت‌ها و تدابیر نظامی و امنیتی خود مسئولیت‌های محوله را به نحو احسن ایفا می‌کرد. از رشادت در شلمچه و کانال ماهی در عملیات کربلای پنج در دوران دفاع مقدس تا حفظ امنیت مرزهای شرقی کشور و مبارزه با اشرار و باندهای مخوف مواد مخدر؛ از مجاهدت‌ها در جنگ ۳۳ روزه با دشمن صهیونیستی تا ازاله کردن یکی از سفاک‌ترین گروه‌های تروریستی - تکفیری تاریخ یعنی داعشِ آمریکایی.

2471539_630.jpg

بنابراین حاج قاسم دِین خود را به انقلاب اسلامی که همه ایرانیان و مستضعفین و آزادیخواهان جهان به آن مدیونیم، ادا کرده و در پایان با اتصال خون پاکش به دماء مطهر شهدای کربلا، دِین خود را زینت داده است؛ حالا نوبت ادای دین انقلابی‌ها و همه ایرانی‌ها به حاج قاسم است تا در یوم الله ۲۲ بهمن امسال، ضمن گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با حاج قاسم و راه او که همان اطاعت محض از ولی‌فقیه و جانبازی در راه اسلام و ایران است، تجدید بیعت کنند.

حاج قاسم طی تمام سال‌های جهاد و مجاهدت بی‌وقفه و مخلصانه‌اش، علی‌رغم مشغولیت‌های کثیر، هیچ سالی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت این روز الهی را از دست نداد و هر ساله حضور بدون تشریفاتش در این راهپیمایی‌های باشکوه، توجه مردم و اهالی رسانه را به خود معطوف می‌کرد.

سلیمانی

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بخشی از سخنان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در باب انقلاب اسلامی و عظمت وجودی حضرت امام (ره) و همچنین یوم‌الله ۲۲ بهمن.    

صفحه اینستاگرامی منتسب به سردار قاسم سلیمانی ۱۷ بهمن ۹۷ ویدئویی را از سخنرانی وی درباره نقش امام خمینی (ره) در انقلاب به این شرح منتشر کرد: «انقلاب در دوره‌ای اتفاق افتاد که تمام گروه‌های اسلامی و غیراسلامی از چپ و راست، مسلح و غیرمسلح توسط ساواک منهدم شده بودند؛ یعنی در زمانی که امام (ره) می‌خواستند انقلاب را شروع کنند، یک گروه باقی‌مانده سالم در خارج از زندان وجود نداشت چرا که همه گروه‌ها را ساواک متلاشی و دستگیر کرده بود. همچنین همه علمای موثر دستگیر و تبعید شده بودند تا سخنانشان شنیده نشود و به جامعه سرایت نکند. از سویی دیگر شاه در اوج قدرت بود و همچون امروزِ آل سعود، این آل نحس پهلوی مورد حمایت آمریکا بود. امام (ره) در اوج آن بحران ناامیدی و اضطراب و ترس و شکنجه، انقلاب کردند و انقلابی‌ها را با حرکت و به جنب و جوش درآوردن مردم، خارج کردند؛ این خصوصیت امام (ره) است».

حاج قاسم در ۲۱ بهمن ۹۷ در سومین شب از جلسه عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) در بیت‌الزهرا (س) کرمان، طی سخنانی گفت: امام خمینی (ره) افتخار تجدید حیات اسلام ناب را پیدا کردند؛ امروز در سالگرد این انقلاب و این حرکت عظیم هستیم و حکومت ما نخستین حکومتی می‌باشد که بر پایه قرآن ایجاد شده است.

 

سردار حاج قاسم سلیمانی روز شنبه بیست‌وسوم دی ماه ۹۶ طی سخنانی در هجدهمین نشست عمومی «بصیرت؛ یادبود سومین سالگرد عروج آسمانی شهید مدافع حرم مهدی نوروزی» تصریح کرد: امام امروز جامعه ما یعنی مقام معظم رهبری یک جمله خاصی در مورد امام راحل دارند که می‌فرمایند امام راحل بعد از حضرات معصومین سلام الله علیها بی‌نظیر بودند و این کلام مقام معظم رهبری کلام بسیار بزرگی است؛ یا ایشان در جمله‌ای دیگر فرمودند «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست». امام(ره) در وصیت‌نامه خود ما را به مسئله انقلاب و حفظ انقلاب و آفت‌های انقلاب توجه جدی می‌دهند و این مسئله چه در بُعد تربیتی و چه در بُعد حکومتداری برای کشورمان بسیار مهم است.

شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ در اجتماع با شکوه مردم کرمان در مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن،گفت: همه ما باید خداوند را شاکر باشیم که ما را پیرو مکتب و مذهبی قرار داد که نجات‌بخش بشریت بوده و خواهد بود و نیز شکر می‌گوییم که ما را از ۲ رهبر از سلاله پیامبر اکرم (ص)، بهره‌مند کرد. باید خدا را شکر کنیم که ما را در همه ناملایمات و سختی‌ها از ملتی صبور، پایدار و ارزشمند بهره‌مند کرد و شکر از بابت وجود ایثارگران و خانواده‌های این عزیزان که بهترین‌های خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

شهید سلیمانی در ادامه به تبیین انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت: همه انقلاب‌ها در دنیا با انقلاب اسلامی ایران تفاوت‌های اساسی دارند، برخی انقلاب‌ها مانند انقلاب کارگران و دهقانان علیه فئودال‌ها قشری بوده‌اند و برخی نیز انقلاب‌هایی مانند قیام سیاه پوستان بر علیه سفید‌ها در آفریقای جنوبی که رژیم حاکم به این منطقه را به سرنگونی کشاند عنصری بوده‌اند.

وی ادامه داد: برخی انقلاب‌ها نیز انقلاب نظامی بوده و برخی انقلاب‌ها با مداخله خارجی‌ها و عوامل مزدور آن‌ها به وقوع پیوسته‌اند، اما انقلاب ما انقلابی بود که همه اقشار را از حوزه علمیه به عنوان محور تحرک انقلاب تا مدارس، دانشگاه‌ها و روستا‌ها را در خود جای داد و همه آن‌ها با هم یک قیام را به رهبری یک امام(ره) انجام دادند.

شهید سلیمانی همچنین در این مراسم اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک استثناء بود و ما نباید آن دوره را فراموش کنیم، باید توجه داشته باشیم که ما در سخت‌ترین شرایط به رهبری امام راحل، بزرگترین پیروزی را به دست آوردیم. ما از ایمان و اعتقاد به اصول این ملت متحیر هستیم و انسان می‌ماند که چگونه می‌توان حق این ملت را ادا کرد؛ ملت ایران ملتی کم نظیر است.

هر کس جامعه را از دشمن بترساند به استقامت ملت خیانت کرده است
وی همچنین تصریح کرد: امروز اگر آسیب و همجمه‌ای به کشور وارد شود و این کشور ضعیف شود، همه اقشار جامعه آسیب می‌بینند و آن رکنی که موجب شد این انقلاب در طول ۳۹ سال عامل موفقیت این انقلاب شود، اسلام بود و اگر پایه‌های اسلام در این کشور ضعیف شد، دشمن به راحتی می‌تواند این کشور را به هم بریزد و آن‌چه به کشور انسجام بخشیده همین اسلام است.

فرمانده وقت نیروی قدس سپاه اظهار داشت: ایران امروز به دلیل اتکا به اسلام ناب محمدی، توانست همه توطئه‌ها را شکست دهد، زیرا کسی که عالم به زمان باشد فریب دشمن را نمی‌خورد، حال برخی اوقات از عملیات روانی دشمن برخی‌ها دچار مشکل می‌شوند و این در حالی است که دشمن از ما می‌ترسد، اما بعضی افراد ترس را به جامعه تزریق می‌کنند و این غلط است.

وی با بیان این‌که هر کس در این مسیر جامعه ما را بترساند به استقامت ملت خیانت کرده است، گفت: یکی از موارد مهم که به کشور عزت بخشیده است محور مقابله با بیگانگان بوده و مقابله با بیگانگان به‌ویژه در رأس آن‌ها آمریکا و رژیم‌صهیونیستی، یک نکته بسیار مهمی است، زیرا اگر کسی دشمن را نشناسد و برخی اوقات دشمن را به جای دوست و دوست را به جای دشمن بگیرد، این خطای استراتژیکی است که در مسیر ملت انحراف ایجاد می‌کند.

شهید سپهبد سلیمانی با بیان این جمله که رشد سطح سواد جامعه ما با هیچ یک از جوامع اطراف قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: برخورداری از این حجم حریت و آزادی را در کدام یک از این کشور‌ها شاهد هستیم؟ امروز ملت برخلاف بسیاری از کشور‌های اطراف در انتخاب مسئولانی که خدمت به این ملت را در دست می‌گیرند، تصمیم‌گیر هستند.

رهبر شهید سلیمانی

کسانی که دنبال تنوع ارتباط با آمریکا هستند باید درس عبرت بگیرند
وی عنوان کرد: کسانی که دنبال تنوع ارتباط با آمریکا هستند باید درس عبرت بگیرند که کشور‌های تحت سیطره آمریکا که همه چیز و اعتبار خود را به آمریکا واگذار کرده‌اند ببیند چه وضعیتی دارند و کشور‌هایی که ام‌القرای جهان اسلام بودند، خاک خود را می‌فروشند.

فرمانده وقت نیروی قدس سپاه در ادامه بیان داشت: برخی‌ها در کشور برداشتی غلط می‌کنند و این را بر زبان جاری می‌کنند که امام(ره) در بحث قطعنامه و آتش بس جام زهر را نوشید، امام امروز نیز باید این کار را انجام دهد و این چه غفلت بزرگی است و این چه قیاسی است و این جام زهر و این زهر، جان اسلام، ایران و تشییع را می‌گیرد.

وی ادامه داد: این جام زهری نیست که با جام زهر قطعنامه ۵۹۸ قابل مقایسه باشد و این جام زهر جان انسانیت را می‌گیرد و همه دولت‌ها و ملت‌هایی که تا دیروز در فتنه‌های مذهبی، دشمن سعی کرد بین ما و آن‌ها جدایی بیاندازند به سمت ما حرکت کرده‌اند و حتی آن‌ها در حوادث کوچک کشور نگران جمهوری اسلامی هستند.

شهید سپهبد سلیمانی تصریح کرد: ملت ما به ملت عراق برای ریشه کنی حزب «بعث» و نیز ریشه کنی خطرناکترین شجره خبیثه به نام «داعش» و تکفیر کمک کرد و همه دشمنان به این نکته اقرار می‌کنند که ایران پیروز شده است و ملت ایران در جان‌ها جای گرفته و بصیرت ایجاد کرده و بر همین اساس امروز ده‌ها سازمان مقاومت در کشور‌های اسلامی و غیر اسلامی در برابر استکبار و صهیونیست شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ایستادگی ملت ما نبود هیچ کدام از اتفاقاتی که در کشور‌های اسلامی و غیراسلامی افتاده است، امکان‌پذیر نبود و طبیعی است که دشمن فشار وارد می‌کند، اما به نصرت الهی و با پیروی از رهبری، یقین داریم که پیروز می‌شویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: برخی‌ها که نام خط امام(ره) را بر خود گذاشته‌اند به جای این که در برابر بیگانگان صف بکشید، نامه سرگشاده به ولی فقیه زمان می‌نویسند که آیا این هنر است و نامش خط امام(ره) است؟

وی افزود: خط امام(ره) این است که آبرو بر دست بگیرید و به خدمت او بروید و این برای شما آبرو می‌آورد، نه این‌که در گوشه‌ای بنشینید و بر علیه نظامی که امام آن را تأسیس کرده پُز اپوزیسیون را بدهید، این غلط است و البته خیلی‌ها مثل کف روی آب تحمل نکردند و فرار کردند.

فرمانده وقت نیروی قدس سپاه در پایان خاطرنشان کرد: رمز حفظ انسجام این است که دشمن را در بیرون از مرز‌ها و دشمنی را در داخل مرز‌ها از بین ببریم، حفظ اجتماع اگر چه ضروری ارزشمند و ناجی است، اما این هماهنگی باید هماهنگی جان‌ها و دل‌ها شود.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یکی از سخنرانی‌های خود که در یادواره شهدای مدافع حرم ایراد می‌کرد، در خصوص موضوع «عاقبت به خیری» سخنان مهمی را بر زبان آورد. متن و فیلم این سخنان به شرح زیر است: برادران، رزمندگان، یادگاران جنگ؛ یکی از شئون عاقبت به خیری «نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب» است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد. در قیامت خواهیم دید، مهمترین محور محاسبه این است.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.