سه شنبه, 19 فروردين 1399 :: Tuesday, 7 April 2020
 
کد خبر: 77497

شهر سراقب پس از آزادسازی به روایت تصاویر

سراقب یکی از بزرگترین و راهبردی‌ترین شهر‌های ریف شرقی ادلب به شمار می‌رود که در اشغال عناصر «جبهه النصره» قرار داشت، اما با رشادت نیرو‌های سوری کاملا پاکسازی شد.
پایگاه خبری ریشه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تصاویری را از شهر راهبری سراقب منتشر کرد. ارتش سوریه ۱۶ بهمن ماه با شکست گروه‌های تروریستی، وارد شهر راهبردی سراقب در استان ادلب، در شمال سوریه شد. آزادسازی شهر سراقب در شرایطی رقم خورد که ارتش سوریه این شهر را از سه جهت محاصره کرده بود. به دنبال پیشروی ارتش سوریه، تروریست‌ها از این شهر فرار کرده و تجهیزات نظامی زیادی از خود بر جای گذاشتند. در واقع به دنبال این پیروزی، ارتش سوریه در مجموع در ۴۵ روز گذشته موفق به آزادسازی ۱۲۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی استان ادلب شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که اهمیت آزادی شهر سراقب در این است که ارتش سوریه و متحدانش به شهر ادلب، مرکز استان ادلب نزدیک شدند چرا که فاصله ارتش سوریه به شهر ادلب به کمتر از ۷ کیلومتر رسیده است. آزادسازی شهر سراقب همچنین باعث شد تا جاده بین‌المللی حلب-دمشق از اشغال تروریست‌ها نیز آزاد شود. این مسئله برای اقتصاد سوریه بسیار مهم است.

screenshot_2020-02-09_shhr_srqb_ps_z_azdszy_bh_rwyt_tswyr.png
screenshot_2020-02-09_shhr_srqb_ps_z_azdszy_bh_rwyt_tswyr2.png
screenshot_2020-02-09_shhr_srqb_ps_z_azdszy_bh_rwyt_tswyr3.png
screenshot_2020-02-09_shhr_srqb_ps_z_azdszy_bh_rwyt_tswyr4.png
منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.