جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 77424

گفتگو با دژپسند درباره ۳ برنامه وزارت اقتصاد برای تحقق اقتصاد قوی

 گفتگو با دژپسند درباره ۳ برنامه وزارت اقتصاد برای تحقق اقتصاد قوی
وزیر اقتصاد با اشاره به ۳ برنامه کلان وزارت اقتصاد برای تحقق اقتصاد قوی گفت: بعد از تحریم صادرات نفت بلافاصله طرحهایی را برای بخشهای غیرنفتی لحاظ کردیم تا در تجهیز و تأمین مواد اولیه و واسطه‌ای مشکلی ایجاد نشود.
پایگاه خبری ریشه

فرهاد دژپسند با اشاره به الزامات تحقق اقتصاد قوی گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای تحرک اقتصاد ایران و تغییر وضعیت رکودی در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم با اجرای این برنامه‌ها در مسیر تحقق اقتصاد قوی گام برداریم.

وزیر اقتصاد گفت: در  راستای تحقق اقتصاد قوی طرح و برنامه‌هایی برای تامین مالی دولت و اقتصاد ایران، اصلاح روشها و همچنین افزایش تحرک اقتصاد در نظر گرفته‌ایم.

دژپسند با اشاره به موانع تحقق اقتصاد قوی و رشدهای اقتصادی پایدار در کشور گفت: متاسفانه بعد از هدف قرار گرفتن بخشهای از اقتصاد ایران تحت تاثیر تحریمهای خارجی با چالشهایی رو به رو شدیم. در حال حاضر صادرات نفت ایران مورد هدف تحریمهای اقتصادی آمریکا قرار گرفته است، اما بلافاصله تصمیم گرفتیم  روی بخشهای غیر نفتی تمرکز کنیم.

در حال حاضر طرحهایی را برای تجهیز سرمایه و تامین منابع مالی مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم تا عقب ماندگی رشد اقتصادی در سنوات اخیر جبران شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.