شنبه, 21 فروردين 1400 :: Saturday, 10 April 2021
 
کد خبر: 77183

جنگ بیولوژیکی آمریکا علیه دنیا؛ ویروس و میکروب سلاح جنگ‌های آینده

جنگ بیولوژیکی آمریکا علیه دنیا؛ ویروس و میکروب سلاح جنگ‌های آینده
پیشرفت کشورهایی که از نظر سیاسی همراه آمریکا نیستند، برای این کشور خوشایند نیست و آمریکا برای مقابله با چنین کشورهایی دست به هرگونه نیرنگ و دسیسه‌ای می زند.
پایگاه خبری ریشه

چین و آمریکا با هم سرشاخ هستند، این درگیری‎ها از سوی آمریکا آغاز شده و گسترش یافته است.

چین اکنون یک کشور قدرتمند اقتصادی، سیاسی و نظامی است، با جمعیت زیاد و وسعتی که آن را یکی از بزرگترین کشورهای جهان کرده است؛ چین سومین کشور از نظر وسعت در دنیا پس از روسیه و کانادا است و پر جمعیت ترین کشور دنیا.

جنگ اقتصادی آمریکا علیه چین، وضع تعرفه های سنگین برای اجناس و کالاهای چینی از سوی آمریکا، تحریم اقتصادی چین، تحریم کالاهای چینی از سوی واشنگتن و دیگر اقداماتی که در دوران ترامپ شکل گرفته با هدف تضعیف جایگاه چین آغاز شده است.

آمریکا که تا پیش از این خود را تنها کشور بلامنازع دنیا می‎‏دید، با بروز توانمندی‎های دیگر کشورها همچون چین، احساس خطر کرده است چرا که جایگاه ابرقدرتی خود را در خطر می بیند.

رشد و پیشرفت کشورهایی که از نظر سیاسی همراه آمریکا نیستند، برای آمریکا خوشایند نیست، آمریکا برای مقابله با چنین کشورهایی دست به هر گونه نیرنگ و دسیسه می زند.

هر کشوری که عزم پیشرفت و رشد داشته و خواهان استقلال باشد و اتفاقاً در اردوگاه آمریکا قرار نداشته باشد، باید در انتظار همه گونه اتفاقات علیه خود باشد.

در کارنامه رفتارهای آمریکا در همه ادوار همه گونه اقدامات را می توان دید، ترورهای فیزیکی، تحمیل جنگ، حمله مستقیم نظامی، ترورهای شیمیایی، میکروبی و بیولوژیکی، تهدید و تحریم که همگی آنها برای مهار کشورهای از ظن آمریکا «آنرمال» است! در حالی که کشور و رژیم آنرمال آمریکا است نه دیگران.

ویروس ایدز هنوز هم روشن نیست از کجا سر برآورد و زادگاه آن کجاست؟ داستان های زیادی برای آن سر هم کردند، گاهی گفتند از آفریقا، گاهی میمون ها، اما هیچیک از این ادعاها ثابت نشد.

بخش بزرگی از اقدامات نظام سلطه برای سیطره بر جهان از راه مسائل پزشکی پیگیری می شود.

از یک سو تولید داروهای ویژه را در اختیار می گیرد و هر زمان که بخواهد بر کشوری نیازمند فشار وارد کند، از فروش این داروهای ویژه که نیازمند بیماران بسیاری در جهان است، ممانعت می کند.

تحریم دارویی یکی از ابزارهای فشار آمریکا بر دیگر کشورهای دنیا است، ایران نیز در فهرست تحریم های دارویی آمریکا قرار دارد.

اما جدای از این مباحث آمریکا توطئه ها و دسیسه های دیگری را نیز تدارک می بیند، ترورهای فیزیکی نظامی که نمونه تازه آن را می توان ترور سردار شهید ایران اسلامی حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس نام برد.

آنها ترور شدند، اقدامی که در همه قوانین بین المللی منع و محکوم شده است. رژیم آمریکا یک حاکمیت مبتنی بر ترور و تروریسم است. این رژیم برای اهداف خود دست به هر کاری میزند. حتی استفاده از بمب اتم!

«فیدل کاسترو»، رئیس فقید کوبا، بارها از سوی سازمان سیا هدف ترورهای بیولوژیکی و شیمیایی قرار گرفت که البته در این عملیات های تروریستی موفق نشد.

یک نمونه از اقداماتی که سیا علیه «فیدل کاسترو» انجام داد سیگار برگ مسموم بود که پیش از استفاده «کاسترو» از آن، اقدام تروریستی لو می رود.

اکنون نیز ماجرای ویروس کرونا آغاز شده که آن را می توان یک اقدام تروریستی از سوی آمریکا علیه چین و حتی دنیا دانست. چرا که قطعاً این ویروس گسترش می یابد.

انتقال چنین ویروس هایی کار دشواری نیست، به سادگی می توان یک ویروس خطرناک و مرگبار را در جامعه هدف منتشر کرد و افراد آن را درگیر ساخت.

هزینه های زیادی برای مقابله و مبارزه با ویروس های بیماری زا باید صرف شود، ضمن آن که شرایط عادی کشور نیز مختل می شود.

هدف از افشای چنین اقدامات رذیلانه ای که از آمریکا بر می آید، به رخ کشیدن قدرت این رژیم نیست، چنین اقداماتی را هر کشوری می تواند انجام دهد، اما هر کشوری آمریکا نیست که بخواهد دست به چنین جنایاتی بزند.

آیا ترور سردار سلیمانی، که آمریکایی ها با صراحت و وقاحت کامل آن را بر عهده گرفتند و به آن افتخار کردند، رفتاری قانونمدارانه، جوانمردانه و انسانی بود؟

آمریکایی ها ابایی از کشتار دیگران برای رسیدن به اهداف خود ندارند، برای همین است که کشتن انسان ها برای رژیم آمریکا مباح است.

با این حساب آیا می توان شیوع گسترده ویروس کرونا در چین و سپس برخی دیگر از کشورهای دنیا را از اقدامات تروریستی آمریکا دانست؟!

چین با شیوع ویروس کرونا در میان مردم خود، اکنون درگیری سنگینی را برای مقابله با این بیماری آغاز کرده و هزینه زیادی را صرف کرده است.

چند میلیون نفر از مردم این کشور پرجمیعت، آلوده به ویروس کرونا شده اند و در برخی مناطق نیز وضعیت قرنطینه ایجاد شده است.

تولید ویروس های خطرناک در هر آزمایشگاه بیولوژیکی میسر است، سرمایه گذاری آمریکا برای سلاح های میکروبی و بیولوژیکی ساختار جنگ های آینده را که از سوی واشنگتن برنامه ریزی می شود، ترسیم می کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.