پنجشنبه, 14 مرداد 1400 :: Thursday, 5 August 2021
 
کد خبر: 77039

سیل به مدارس سیستان و بلوچستان ۴۰ میلیارد خسارت زد

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور به بیان توضیحاتی درباره میزان خسارات سیل به مدارس سیستان وبلوچستان و سایر استان‌های جنوبی کشور پرداخت.
پایگاه خبری ریشه

مهر الله رخشانی مهر، رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، درباره میزان خسارت سیل به مدارس سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر وقوع این سیل در سیستان و بلوچستان ۵۶ مدرسه با ۲۰۰ کلاس درس غیرقابل استفاده شده اند که برآورد شده است برای بازسازی آن به اعتباری حدود ۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

رخشانی مهر در ادامه بیان کرد: همچنین بر اثر وقوع سیل در این استان ۲۸۶ مدرسه با برآورد حدود ۱۰ میلیارد تومان نیازمند تعمیرات اساسی است؛ که می‌طلبد با مساعدت خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز خیلی جدی و ویژه برای بازسازی آن‌ها تلاش کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: با هدف برطرف نمودن کمبود‌های تجهیزاتی و مشکلات مدارس آسیب دیده در سیل اخیر، تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون تهیه شده و در بین شهرستان‌ها و مناطق آسیب‌دیده توزیع گردید.

رخشانی مهر افزود: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت است که در حال حاضر از اولویت‌های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب‌دیده است.

وی در ادامه درباره میزان خسارت مناطق سیل زده جنوب کشور گفت: بر اثر وقوع این سیل در استان‌های جنوبی کشور در مجموع ۲۵۵ میلیارد تومان به فضا‌های آموزشی مناطق جنوبی کشور خسارت وارد شده است که سیستان و بلوچستان بیشترین خسارت را داشته است.

وی ادامه داد: ۳۴۴ مدرسه خسارات کلی و جزئی داشتند و ۵۶ مدرسه هم پیش از سیل در لیست مدارس تخریبی قرار داشت که برای رسیدگی به وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: به طور کلی ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.