شنبه, 21 تير 1399 :: Saturday, 11 July 2020
 
کد خبر: 76903

بانک مرکزی: قیمت مسکن در تهران ۲.۱درصد افزایش یافت

بانک مرکزی: قیمت مسکن در تهران ۲.۱درصد افزایش یافت
به‌فاصله ۲ روز بعد از گزارش درباره افزایش ۳درصدی قیمت مسکن، در دی ۹۸ بانک مرکزی در گزارشی از رشد ۲.۱درصدی قیمت مسکن در تهران طی دی‌ماه امسال خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

بر اساس اعلام بانک مرکزی در دی ماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 10.7 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به‌ترتیب 12.1 و 59 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 138.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 40.9 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده در شهر تهران به‌تفکیک عمر بنا در دی‌ماه امسال حاکی از آن است که از مجموع 10687 واحد مسکونی،‌ واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 41.8 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مذکور در مقایسه با دی‌ماه سال گذشته حدود 1.6 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و 16 تا 20 سال افزوده شده است.

در ماه مورد اشاره متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 13 میلیون و 810 هزار تومان بود که نسبت به آذر 98 و دی‌ماه سال گذشته به‌ترتیب 2.1 و 40.9 درصد افزایش نشان می‌دهد.

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در دی‌ماه امسال به حدود 60 هزار و 100 واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 40.6 درصد کاهش نشان می‌دهد. در این مدت متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 12 میلیون و 880 هزار تومان بود که نسبت به دوره مشابه سال قبل 65.9 درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در دی‌ماه امسال مؤید رشد به‌ترتیب 29 و 30.9 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.