سه شنبه, 30 بهمن 1397 :: Tuesday, 19 February 2019
  • شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    شهادت یک فلسطینی در مرکز غزه

    وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک فلسطینی بر اثر شلیک گاز اشک آور نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق منطقه «البریج» واقع در مرکز غزه خبر داد.
 
کد خبر: 7682

احداث موانع مرزی برای ممانعت از ورود "مهاجران" در مجارستان

احداث موانع مرزی برای ممانعت از ورود
نخست وزیر مجارستان تاکید کرد که وی خواستار سرعت بخشیدن به ساخت موانع مرزی با هدف متوقف کردن ورود مهاجرانی است که از صربستان قصد ورود به خاک این کشور را دارند.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از روزنامه تایمز مجارستان، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان سه‌شنبه تصریح کرد: وی متقاعد شده است که برای تسریع در ساخت موانع مرزی نیاز به نیروی کار بیشتری است.

این موانع مرزی توسط ارتش مجارستان در حال احداث است تا از ورود مهاجران خارجی از صربستان جلوگیری کند. یانوش لازار رئیس دفتر نخست وزیر مجارستان روز دوشنبه بدون اطلاع قبلی از روند ساخت این موانع مرزی دیدن کرده است.

دولت مجارستان همچنین از استعفای وزیر دفاع این کشور خبر داده است. عدم رضایت نخست وزیر مجارستان از روند ساخت موانع مرزی، عامل اصلی استعفای وزیر دفاع این کشور اعلام شده است.

اوربان موضع سختی را در قبال مساله مهاجرت اتخاذ کرده است و حاضر نیست هیچ گونه سهمیه ای را برای پذیرش مهاجران خارجی قبول کند.

مجارستان در طول مرزهای خود با صربستان موانع مرزی ایجاد کرده است تا از ورود مهاجران خارجی جلوگیری کند. البته ایجاد موانع مرزی نتوانسته است مانع ورود مهاجران خارجی به مجارستان شود به طوری که تنها در ماه اوت بیش از 50 هزار مهاجر وارد خاک مجارستان شده اند.

این موانع شامل 3 حلقه سیم خاردار در امتداد مرز 175 کیلومتری مجارستان با صربستان است تا مانع از ورود مهاجران خارجی شود. یک دیوار 4 متری نیز که پیش از این توسط ارتش مجارستان ساخته شده است، پس از این موانع قرار گرفته است.

مجارستان به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا و یکی از اعضای منطقه شنگن از ابتدای امسال تاکنون شاهد ورود بیش از 140 هزار مهاجر از صربستان بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.