دوشنبه, 16 تير 1399 :: Monday, 6 July 2020
 
کد خبر: 76345

محدودیتی برای دسترسی به روبل برای تجارت با روسیه وجود ندارد

محدودیتی برای دسترسی به روبل برای تجارت با روسیه وجود ندارد
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: فعالان اقتصادی برای فعالیت تجاری در بازار روسیه به هر میزان روبل نیاز داشته باشند بانک مرکزی در اختیار آنان قرار می دهد.
پایگاه خبری ریشه

غلامرضا عشریه در مصاحبه با رادیو گفت: روسیه در شرایط فعلی یک بازار بسیار خوب با توجه به تنش آفرینی های آمریکا برای ایران است.

وی همچنین اظهارداشت: برای پشتیبانی از تجارت ایران و روسیه به تازگی نشستی با حضور رئیس نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه، معاون امور بین الملل اتاق ایران، نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی برگزار شد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: بطورکلی تمامی تلاش ها بر اینکه مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور هر چه بیشتر توسعه پیدا کند.

وی افزود: روسیه از تجارت با جمهوری اسلامی استقبال می کند و به دنبال گسترش دامنه فعالیت های اقتصادی با ایران است.

عشریه اظهارداشت: تاکید پوتین رئیس جمهور روسیه به اتاق های بازرگانی کشور متبوع خود اینکه تعاملات خود را با تجار ایرانی بیشتر کنند.

وی ادامه داد: فعالان اقتصادی روسیه می گوید بخش خصوصی دو کشور ایران و روسیه باید با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشندو نباید به خواست آمریکا توجه کرد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: برای اینکه توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران با روسیه بیشتر و همینطور چالش ها و موانع از سر راه برداشته شود خوشبختانه برنامه ریزی های خوبی در کشور به خصوص از سوی بانک مرکزی ایران انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون بازرگانان و تجار ایرانی و روسی در برابر پول دو کشور مبادلات تجاری انجام می دهند.

عشریه ادامه داد: فعالان اقتصادی برای فعالیت تجاری در بازار روسیه به هر میزان روبل نیاز داشته باشند بانک مرکزی در اختیار آنان قرار می دهد.

وی گفت: روس ها هم به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند بازار خوبی داشته باشند باید با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایران در ارتباط باشند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با اشاره به نگاه مثبت دولت روسیه برای گسترش همکاری های تجاری، اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران طی سال های اخیر گام های مثبتی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با این کشور برداشته است.

وی اظهارداشت: روسیه برای جمهوری اسلامی ایران یک کشور بسیار با اهمیت به لحاظ جغرافیایی و داشتن مرز مشترک دریایی و نیز روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی محسوب می شود.

عشریه ادامه داد: طی سال های اخیر هر دو کشور گام های مثبتی را در بخش های متعددی به سوی یکدیگر برداشته اند و این گام های مثبت موجب شده تا روابط اقتصادی و تجاری بهتری روز به روز در بین تجار و فعالان اقتصادی دو کشور ایجاد شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.