• سریال بی‌پایان گاف‌های نتانیاهو؛ از «کرونا» تا «بمب»

    سریال بی‌پایان گاف‌های نتانیاهو؛ از «کرونا» تا «بمب»

    شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اخیرا در گزارشی، به افشای گاف نخست‌وزیر این رژیم درباره قربانیان ویروس کرونا در ایران پرداخت. ظاهرا در جریان نشست اخیر کابینه رژیم صهیونیستی، نتانیاهو با انتشار ویدئویی مدعی شده که در ایران، اجساد قربانیان ویروس کرونا در زباله‌ها دفن می‌شود!
جمعه, 15 فروردين 1399 :: Friday, 3 April 2020
 
کد خبر: 76326

اشتغال غیر رسمی روستایی تا پایان سال رسمی می شود

اشتغال غیر رسمی روستایی تا پایان سال رسمی می شود
معاون توسعه کارآفرینی وزارت کاربا بیان اینکه ۷۰ درصد افرادی که در اشتغال روستایی شاغل شده بودند فاقد بیمه بودند گفت: تا پایان سال این افراد تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
پایگاه خبری ریشه

طبق آخرین آمار دولت تا کنون در راستای طرح اشتغال  روستایی که از برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است،  تا کنون 10 هزار و 140 میلیارد تومان اعتبار که معادل 81درصد اعتبار اشتغال روستایی است، برای طرح های اشتغال روستایی و عشایری پرداخت و از محل این پرداخت ها بیش از 250هزار شغل ایجاد شده است.

در این راستا مطابق اظهارات عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان این که حدود 70 درصد اشتغال ایجاد شده در این مناطق فاقد پوشش بیمه ای هستند گفت:براساس توافقی که با صندوق بیمه روستائیان و عشایر صورت گرفت، 100 هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی و عشایر در قالب این صندوق تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی همچنین از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت:  به دنبال این هستیم که بخشی از اشتغال  که از طریق طرح اشتغال روستایی ایجاد شده است تبدیل به شغل رسمی شود.

 معاون توسعه کارآفرینی وزارت کار گفت: در راستای تمام شماری که داشتیم مشخص شد که 70 درصد افرادی که شاغل شده اند بیمه نبوده اند. این افراد تا پایان سال تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. برای این منظور با سازمان تامین اجتماعی به ویژه صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی به شکل شبکه‌ای توافق کردیم تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد نیروهای کارش الزاماً در این مکانیسم بیمه شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود 30 درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بر اساس تمام شماری که از طریق سامانه ناظر صورت دادیم متوجه شدیم که تعداد بیمه‌شدگان کم است لذا این سازوکار را طراحی کردیم که بعد از این همه شاغلان بالاجبار یکی از بیمه‌های مذکور را انتخاب کنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا بتوانند از مزایای وام اشتغال روستایی برخوردار شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه 100 هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال 100 هزار نفر از روستاییان را قطعا بیمه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.