يكشنبه, 17 فروردين 1399 :: Sunday, 5 April 2020
 
کد خبر: 76301

تیراندازی‎های جمعی در کمین ایالت‎های آمریکا؛ ۴۰۴ مورد تیراندازی جمعی تنها در سال ۲۰۱۹

پایگاه وکس در گزارشی به موضوع خشونت‌های تسلیحاتی در آمریکا پرداخته و می‎گوید تنها در سال ۲۰۱۹، ۴۰۴ مورد تیراندازی در این کشور روی داده است.
پایگاه خبری ریشه

خشونت‌های تسلیحاتی و تیراندازی‌های جمعی در آمریکا همچنان یک معضل جدی در جامعه این کشور به شمار می‌آید که با وجود ادعای مقامات برای حل این بحران تاکنون هیچ گونه اقدامی جدی صورت نگرفته است.

 

به گزارش پایگاه وُکس، گزارش پایگاه خشونت‌های تسلیحاتی آمریکا نشان می‎دهد، در سال ۲۰۱۹، ۴۰۴ مورد تیراندازی جمعی در آمریکا رخ داده است.

تیراندازی مرگبار در مدرسه «سندی هوک» در سال ۲۰۱۲ که جان ۲۶ دانش آموز و معلم مدرسه را گرفت حادثه تلخ و مرگباری بود که مردم آمریکا فکر می‌کردند هرگز دوباره تکرار نخواهد شد.

این در حالی است که پس از تیراندازی مرگبار «سندی هوک»، ۲ هزار و ۳۵۰ تیراندازی جمعی دیگر در آمریکا رخ داد.

در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۶، تیراندازی در باشگاه شبانه در اورلاندو، ۵۰ نفر کشته بر جای گذاشت.

تیراندازی مرگبار «اورلاندو» مرگبار‌ترین تیراندازی جمعی در تاریخ مدرن آمریکا به شمار می‌رفت تا اینکه در سال ۲۰۱۷ تیراندازی فردی مهاجم در یک فستیوال موسیقی در لاس وگاس جان ۵۹ نفر را گرفت.

سال بعد در فوریه سال ۲۰۱۸، در دبیرستانی در پارکلند، فلوریدا ۱۷ نفر بار دیگر قربانی خشونت‌های تسلیحاتی در جامعه آمریکا شد.

در مجموع پس از تیراندازی مرگبار «سندی هوک»، دست کم ۲ هزار و ۳۵۰ تیراندازی جمعی به ثبت رسیده که دست کم ۲ هزار و ۶۵۰ نفر از شهروندان آمریکا کشته و ۹ هزار و ۸۰۱ نفر زخمی شدند.

آمارها نشان می‌دهند که تقریباً هیچ ایالتی در آمریکا از خشونت‌های تسلیحاتی مصون نیست.

آمریکا در میان کشور‌های توسعه یافته در خصوص کشتار با اسلحه پیش رو است؛ تا حد بسیاری یکی از دلایل آن در دسترس بودن سلاح گرم در این کشور است.

در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد میان قوانین سختگیرانه و کاهش کشتار با سلاح گرم ارتباط وجود دارد، اما آمریکا در میان کشور‌های توسعه یافته ضعیف‌ترین قوانین حمل سلاح را دارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.