سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 76264

وعده پوچ تامین اجتماعی برای همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران

همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران همچنان در حد یک طرح در سازمان تامین اجتماعی مطرح است؛ طرحی که هربار فقط بر اجرای آن تاکید می‌شود اما خبری از اجرایی شدنش نیست؛ معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی در آخرین اظهار نظر درباره این طرح گفته است: همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران، اولویت سازمان تامین اجتماعی، دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
پایگاه خبری ریشه

عادل دهدشتی در دیدار با اعضاء هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته، مستمری بگیر شهر تهران، رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور و همچنین رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ایجاد و تقویت تعامل با شرکای اجتماعی، رسالت اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: احیاء شوراء راهبردی شرکای اجتماعی و برگزاری جلسات گفتگو با هدف بحث و تبادل نظر و تحلیل مسائل درون سازمانی اقدامی موثر در جهت تقویت جایگاه شرکای اجتماعی است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی اتاق فکر به منظور بهره برداری از ظرفیت‌های شرکای اجتماعی، دانشگاهی و همچنین سازمان‌های مردم نهاد ضروری است؛ افزود: این اقدام در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی و ادارات کل زیر مجموعه قرار گرفته است؛ که با بهره گیری از نقطه نظرات پیشکسوتان باید تکمیل شود.

معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌گذاری‌ها منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی به نقطه تعادل رسیده، اما همچنان با نقطه ایده آل فاصله دارد.

به گفته دهدشتی، همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران از اولویت‌های سازمان تامین اجتماعی، دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی همچنین از پیگیری‌ها درخصوص پرداخت تسهیلات ضروری بیمه شدگان و مستمری بگیران در سال ۹۸، بهره‌مندی بازنشستگان و مستمری بگیران از طرح کرامت رضوی، نشست‌های هماهنگی جهت صدور کارت شناسایی، برنامه ریزی برای برگزاری همایش‌های منطقه‌ای رئیسان و مسئولان کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر کشور تا پایان سال خبر داد.

به گفته دهدشتی تقدیم لایحه سه جانبه‌گرایی به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز یکی از مهمترین مطالبات شرکاء اجتماعی محسوب می‌شود.

بی نظیر جلالی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه طی سخنانی کوتاه اظهار داشت: هر یک از انتظارات اهم مطالبات و دغدغه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شود؛ که در قالب ۳ طرح در نشست‌های اتاق فکر با حضور صاحب نظران نهایی می‌شود.

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر هم در این نشست خواستار افزایش میزان تسهیلات و اعزام شوندگان به طرح کرامت رضوی شد.

علی دهقان کیا رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهر تهران نیز در این دیدار بر اجراء همسان سازی حقوق مستمری بگیران و اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.