سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 76260

قطعیت محکومیت باند ۱۱ نفره جعل اسناد رسمی و صدورگواهی خلاف واقع

 قطعیت محکومیت باند ۱۱ نفره جعل اسناد رسمی و صدورگواهی خلاف واقع
رئیس کل دادگستری مازندران از قطعیت محکومیت باند ۱۱ نفره جعل اسناد رسمی و صدورگواهی خلاف واقع که تعدادی از آنان کارشناسان رسمی دادگستری استان بودند خبرداد.
پایگاه خبری ریشه
حجت الاسلام و المسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان مازندران  از قطعیت محکومیت باند ۱۱ نفره جعل اسناد رسمی و صدورگواهی خلاف واقع خبر داد و بیان کرد: با تلاش شبانه روزی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مازندران باند ۱۱ نفره جعل و صدور گواهی خلاف واقع و تحصیل مال از طریق نامشروع شناسایی شدند و ضمن تشکیل پرونده قضایی در این خصوص و طی مراحل قانونی، رای قطعی متهمان صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: به موجب دادنامه صادره از یکی ازشعبات دادگاه تجدیدنظراستان مازندران، این افراد که تعدادی از آنان کارشناسان رسمی دادگستری بودند، جمعا به تحمل حبس تعزیری و مبلغ ۹۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی در ادامه اظهار کرد: متهمان یاد شده با جعل اسناد رسمی و صدور گواهی خلاف واقع و دریافت مبالغ کلان موجبات آزادی زندانیان را فراهم می‌کردند.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری تصریح کرد: کارشناسی از جمله مهم‌ترین دلایل اثبات است که در قالب پرونده‌ها مورد استناد قرار می‌گیرد و کمتر پرونده‌ای می‌توان پیدا کرد که در آن موضوعات تخصصی که نیاز به بررسی فنی توسط کارشناس دارد، مطرح نباشد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: دادگستری کل استان مازندران درمسیر احقاق حق و دادرسی عادلانه، اهتمام ویژه دارد و با جدیت با خاطیان برخورد قانونی می‌کند.

اسامی متهمان این پرونده با توجه به قطعیت محکومیت آنان به شرح زیر اعلام می‌شود؛

۱-حسین سالارفر

۲-سیدمحسن هاشمی سنگدهی
۳- سید محمودحسینی
۴-مرتضی صادقی
۵-علی محمد پور
۶-مجتبی علیجان زاده
۷-حسین میرزائی
 
۸-مرتضی بابائی
۹-عادل تقی پور
۱۰-عادل اختری
۱۱- عین الله رضازاده

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.