يكشنبه, 30 خرداد 1400 :: Sunday, 20 June 2021
 
کد خبر: 76258

بیش از ۳۴۴ هزار فرصت شغلی در کشور +جزئیات

منصوری گفت: در ۹ ماه ابتدایی امسال بیش از ۳۴۴ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد کردیم.
پایگاه خبری ریشه

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون درخصوص اشتغال زایی طی یک سال گذشته اظهار کرد: طی یک سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

وی افزود: همچنین بیش از ۳۴۴ هزار فرصت شغلی جدید در ۹ ماه ابتدایی امسال ایجاد شده است و شغل ۱۵۳ هزار نفر در راستای حمایت از واحد‌های اقتصادی مشکل دار، تثبیت شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون بیان کرد: تمام این فرصت‌های شغلی و تمام این افراد تحت حمایت های وزارت تعاون هستند و تحت سیاست‌های این وزارتخانه فعالیت می‌کنند.

منصوری ادامه داد: بیشتر این فرصت‌های شغلی در زمینه‌های خدمات ایجاد شده همچنین در حوزه‌های مختلف تولیدی نیز فرصت شغلی در کشور ایجاد کرده ایم.

وی تصریح کرد: بخش‌های کشاورزی و صنعت از جمله حوزه‌های تولیدی هستند که وزارت تعاون در آن‌ها فرصت شغلی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول پیش‌تر اعلام کرده بود، بنگاه‌هایی که به تعهد‌های خود مبنی بر اشتغال زایی عمل نکنند و منجر به اشتغال زایی نشوند یا پیشرفت فیزیکی آنان کمتر از ٧٠ درصد باشد نرخ بازگشت تسهیلاتی که دریافت کرده اند، به ١٨ درصد افزایش می‌یابد.

همچنین منصوری معتقد است: رشد در کشور همزمان با ایجاد سرمایه گذاری، افزایش بهره وری و اشتغال ایجاد می‌شود و اگر یکی از این عوامل وجود نداشته باشد توسعه محقق نمی‌شود.

خبرگزاری میزان، گروه اقتصاد؛ ۳۴۴ فرصت شغلی که پیش‌تر به آن اشاره شد، در ۱۷ زمینه مختلف ایجاد شدند که بیش‌ترین آن مربوط به ۱۰۷ هزار نفر در زمینه اشتغال روستایی و عشایری است.

به غیر از مورد ذکر شده، کسب وکار‌های نوآورانه و فناورانه و مشاغل خانگی و خرد از دیگر زمینه‌هایی است که فرصت‌های شغلی قابل توجهی در آن‌ها ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.