يكشنبه, 6 مهر 1399 :: Sunday, 27 September 2020
 
کد خبر: 76216
کارشناس قرقیز:

آمریکا هیچ قانون و حد و مرزی را به رسمیت نمی‌شناسد

کارشناس سیاسی قرقیز گفت: ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا بار دیگر ثابت کرد که برای این کشور هیچ قانون و استانداردی در جهان وجود ندارد.
پایگاه خبری ریشه

آیدانبیک آقماتوف کارشناس سیاسی قرقیز با اشاره به ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» توسط آمریکا گفت: این عمل وحشیانه و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است.
وی افزود: این اقدام نشان داد که برای آمریکا هیچ قانون و استانداردی در جهان وجود ندارد.

آقماتوف ادامه داد: سردار سلیمانی با گروه‌های تروریستی مثل داعش مبارزه می‌کرد و آنها را شکست داد وی افتخار ایران و سردار مورد اطمینان این کشور بود، ترور چنین انسانی نه فقط برای ایرانی‌ها بلکه برای هر انسان واقع بین بسیار ناراحت کننده است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توان با کشتن چنین انسان بزرگی در خاورمیانه صلح و آرامش برپا کرد، گفت: راه برقراری صلح و آرامش در غرب آسیا این است که همه به حق حاکمیت کشورهای منطقه احترام بگذارد و در پرتو منافع مشترک همکاری داشته باشند.

این کارشناس قرقیز افزود: چطور می‌شود با کشتن انسانها آرامش برقرار کرد؟ البته با کشتن سردار  سلیمانی ایالات متحده می‌خواست ایران را وارد مرحله دیگر از اهداف خود کند و از طرفی تحریک به جنگ کند که در این زمینه نیز ناموفق بود.

آقماتوف ادامه داد: درست است که آمریکا از تجهیزات نظامی و پیشرفته ای برخوردار است اما باید به این نکته اشاره کرد که از نظر توان نظامی ایران هم دارای سیستم‌های دفاعی پیشرفته‌ای است و توان موشکی آنها هم قوی و در حال رشد است.

وی در ادامه یکی از دلائل اصلی ترور سردار سلیمانی را مبارزه وی با داعش و گروههای تروریستی در منطقه به خصوص در سوریه و عراق عنوان کرد که این موضوع باعث ناراحتی آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آن شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.