دوشنبه, 5 مهر 1400 :: Monday, 27 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 75903

هدف «حاج قاسم» یعنی شهادت محقق شد

 هدف «حاج قاسم» یعنی شهادت محقق شد
سخنرانی دبیرکل حزب‌ الله لبنان در بزرگداشت مقام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار و در آن سید حسن نصرالله بر شکست طرح آمریکایی-صهیونیستی تاکید کرد.
پایگاه خبری ریشه

سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌ الله لبنان در بزرگداشت مقام «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» از لحظاتی پیش آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود ضمن تقدیر و ستایش از شهدای اخیر حمله تروریستی آمریکا، دومین روز سال میلادی جدید را نقطه عطفی در تاریخ منطقه و بلکه کل جهان خواند.
 
سید مقاومت با اشاره به این که سردار سلیمانی به هدف و آمالش رسید، گفت: «هدف حاج قاسم یعنی شهادت محقق شد.»
 
دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اشتیاق «سردار سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» برای شهادت به خانواده هر دوی این شهدا تبریک و تسلیت گفت.
 
وی با اشاره به تحولات منطقه گفت: «این دو شهید الگو‌های جدید مقاومت در منطقه هستند. ما شکست نمی‌خوریم. بلکه همه با هم پیروز می‌شویم و وقتی شهید می‌شویم به پیروزی نهایی می‌رسیم.»
 
سید حسن نصرالله با اشاره به سفر «سردار سلیمانی» از سوریه به عراق و استقبال شهید ابومهدی المهندس و هیئت همراهش گفت: «شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش مانند شهادت امام حسین در روز عاشورا بود؛ پیکر آن‌ها "اربا اربا" شد.»
 
وی گفت: «ترامپ تاکید دارد این اقدام را انجام داده است؛ پس ما در برابر جنایتی آشکار، واضح و روشن قرار داریم. ما با تروری مبهم یا انتحاری و مسائل دیگر مواجه نیستیم.»
 
وی در ادامه گفت: «نکته دوم در این حمله تروریستی، علنی بودن آن است. دو دلیل عمده این امر، نخست، ناکامی ترور‌های قبلی حاج قاسم که بدون رد اثری انجام شده بودند، آن‌ها را ناچار به چنین اتخاذ اقدامی آشکاری کرد. تلاش‌های متعددی در این راستا انجام شده بود که نمونه اخیر آن اقدام برای ترور وی در کرمان بود. دومین دلیل، تحولات اخیر عراق بود.»
سید حسن نصرالله همچنین گفت: «ترامپ در سه سال اخیر در کاخ سفید سیاست خارجی ناکام، شکست خورده و مستاصلی داشت و نتوانست دستاوردی را در این عرصه به دست بیاورد. وی اکنون به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شود؛ بنابراین تلاش می‌کند تا ایران را به راس سیاست خارجی خود بازگرداند. ما شاهد بودیم که جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید در جشن سال نو میلادی سال گذشته در جمع منافقان وعده داده بود این مراسم را سال آینده در ایران جشن خواهند گرفت. امروز بولتون رفته و ایران همچنان پابرجاست. هدف بزرگ آمریکا سرنگونی نظام ایران و هدف کوچک آن‌ها تغییر رفتار منطقه‌ای ایران است.»
 
 
دبیرکل حزب الله لبنان دلایل عمده آمریکا برای انجام چنین عملیات تروریستی، را این گونه نام برد: شکست در سوریه، ناکام ماندن در ترساندن لبنان از جمع کردن پایگاه‌های مقاومت در مرز با فلسطین اشغالی، شکست در جنگ یمن به عنوان جنگی آمریکایی و فقدان دستاورد نظامی، شکست در مذاکرات صلح با طالبان در افغانستان، شکست معامله قرن و مهم‌تر از همه شکست در عراق.
 
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به چشم طمع آمریکا به نفت عراق گفت: «آن‌ها با وجود دولت در عراق مخالف هستند؛ چرا که در این صورت نمی‌توانند بر میادین نفتی و درآمد‌های حاصل از آن در عراق کنترل داشته باشند. آن‌ها برای ادامه حضور در عراق، داعش را ایجاد کردند و سعی کردند به بهانه مبارزه با داعش در عراق بمانند تا بتوانند نفت این کشور را استخراج کرده و بفروشند.»
 
وی در ادامه گفت: «نابودی داعش توسط سردار سلیمانی نقطه عطفی در سیاست‌های آمریکا در عراق بود. حمایت مرجعیت دینی عراق و نقش آفرینی موثر سردار سلیمانی در حذف داعش در عراق بهانه آمریکا برای سرقت نفت عراق را از بین برد. ضمن این که مردم اعلام کردند دیگر دلیلی برای حضور نظامیان آمریکایی در عراق وجود ندارد.»
 
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به انتخابات در عراق، گفت: «سیاست آمریکا در عراق با شکل گیری دولت عادل عبدالمهدی به چالش کشیده شد؛ چرا که وی در برابر آمریکا برای استفاده از خاک عراق برای استفاده از خاک عراق به عنوان پایگاهی برای حمله به ایران ایستاد و با معامله قرن مخالفت کرده و معامله‌های باارزش با چین داشته و سیاست خود در مورد سوریه را با خواسته‌های واشنگتن تطبیق نداد.»
 
وی در ادامه اعتراض های گسترده مردمی در عراق به حضور نظامیان آمریکا گفت: «آن‌ها تلاش کردند با به راه انداختن جنگ داخلی در عراق بمانند. اما مرجعیت دینی و عشایر عراق در برابر تبلیغات رسانه‌های آمریکایی ایستادند و در نتیجه واشنگتن فهمید عراق از دستش خارج شده است.»
 
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به شکست سیاست تهدید و تحریم آمریکا در قبال ونزوئلا، کره شمالی، کوبا، چین و روسیه و حتی سیاست خارجی آن در قبال متحدان و همپیمانانش، گفت: «در مجموع دستاورد‌های سیاست خارجی آمریکا در دوران ترامپ محدود به اهانت‌های مکرر به عربستان، قرارداد‌های میلیارد دلاری تسلیحاتی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی و تجاوز به این شهر و غارت اموال مسلمانان و مسیحیان بوده است. این امر سبب شد تا ترامپ و کاخ سیاه در مواجهه با چالش عراق دست به عملیات تروریستی بزنند. این تنها عملیاتی تروریستی علیه حاج قاسم، حشدالشعبی و مقاومت در منطقه نبود. بلکه آغاز مرحله جدیدی در سیاست خارجی این کشور در منطقه است. ما خواهان تجاوز نیستیم. آن‌ها جنگ جدیدی را در منطقه آغاز کردند تا معادلات را تغییر دهند، محور مقاومت را شکست دهند و در نهایت اعتماد همپیمانان پیشین خود را در آستانه انتخابات به دست بیاورند.»
سید حسن نصرالله در ادامه افزود: «اما آن‌ها از این به بعد در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، افغانستان و هرجای دیگری با محور مقاومت قاسم سلیمانی مواجه هستند.»
 
وی همچنین گفت: «با توجه به تجلی نماد همدلی و مقاومت در حاج قاسم، این رژیم از ترور وی هراس داشت. آن‌ها می‌دانستند سردار سلیمانی به عنوان مهم‌ترین خطر موجودیتشان، در سوریه حضور دارد، اما جرات حمله و ترور ایشان را نداشتند؛ بنابراین به آمریکایی‌ها پناه بردند.»
 
سیدحسن نصرالله با اشاره به شکست آمریکا در سیاست تفرقه افکنی میان ایران و عراق گفت: «حمله تروریستی اخیر بی پاسخ نمی‌ماند و تحولات به ضرر آن‌ها خواهد بود. ایرانی‌ها هرگز امتیاز نمی‌دهند و پاسخ تلافی جویانه آن‌ها در راه است. فقط منتظر دستور رهبری هستند. در عراق نیز آمریکا شکست خورد. دلخوشی آمریکا در عراق این بود که با حذف محور ملی و مذهبی حشدالشعبی، این کشور وارد جنگ داخلی شود. آن‌ها دست به جنگ روانی گسترده‌ای زدند و اخباری از ترور را منتشر کردند. همه این اخبار دروغ هستند. عراقی‌ها به این توطئه‌ها پاسخ دادند. در واقع تشییع شهدای حمله تروریستی آمریکا هم در ایران و هم در عراق پاسخ عراق به توطئه تفرقه افکنی آمریکا بود. یکپارچگی موضع گیری مقامات دو کشور در سطوح مختلف نیز تاکید کرد که تفرقه‌ای میان آنان وجود ندارد و جادوی این جادوگر دامن خودش را گرفت.»
 
وی همچنین با اشاره به نشست اضطراری پارلمان عراق در مورد پایان دادن به حضور نظامیان آمریکا در عراق خطاب به نمایندگان پارلمان گفت: «چشم ما به تصمیم شما است تا توافقنامه امنیتی با آمریکا را لغو کنید. آمریکا در روز‌ها و شب‌های آتی همه شیاطین را برای شکست تلاش‌ها برای اخراج نظامیان آمریکا از عراق به کار می‌بندد. ما امیدواریم خروج نظامیان آمریکایی از عراق به زودی محقق شود. با آن چه که من از عراق، مردمش و گروه‌های مقاومتی این کشور می‌دانم به شما اطمینان می‌دهم اگر این طرح در پارلمان هم تصویب نشود، ادامه حضور آنان در عراق ممکن نخواهد بود.»
 
سید حسن نصرالله همچنین با اشاره به این که قصاص عادلانه باید انجام شود، گفت: «از آن جا که در دولت آمریکا کسی هم وزن حاج قاسم نیست و ارزش کفش سلیمانی از سر ترامپ هم بیشتر است، پس قصاص عادلانه حذف نیرو‌های آمریکایی از عراق است. ما مخالف آسیب رساندن به مردم و غیرنظامیان آمریکا هستیم. این خلاف رویه ما است. آمریکا باید شکست خورده و بزدلانه از منطقه خارج شود همانگونه که قبلا از منطقه خارج شد. وقتی جنازه نیرو‌های آمریکایی به این کشور بازگردد آمریکا می‌فهمد که عراق را از دست داده است.»
 
وی در ادامه با تاکید بر خونخواهی سردار سلیمانی و المهندس با خروج نظامیان آمریکایی گفت: «رژیم صهیونیستی در صورت تحقق این هدف که محقق هم می‌شود، در می‌یابد که باید که دیگر جایی در متطقه ندارد. ضمن این که آزادسازی فلسطین و مقدسات ما در فلسطین آسان‌تر خواهد بود.»
 
دبیرکل حزب الله در پایان گفت: «پیروزی نزدیک است. خون شهدای ما پایمال نمی‌شود.»
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.