شنبه, 6 آذر 1400 :: Saturday, 27 November 2021
 
کد خبر: 75898

جمعیت شاغلان پاییز نسبت به تابستان امسال ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش یافت

جمعیت شاغلان پاییز نسبت به تابستان امسال ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش یافت
تعداد شاغلان جمعیت ۱۵ساله و بیشتر از ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۴ نفر در مقایسه با پاییز سال گذشته ۴۷۲ هزار نفر افزایش دارد،اما نسبت به تابستان حدود ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر کاهش پیدا کرده است.
پایگاه خبری ریشه

مطابق آمارهای  نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار درپاییز سال 98، در بین جمعیت 27 میلیونی فعال ایران، نرخ بیکاری نسبت به پائیز سال گذشته 1.2 درصد کاهش دارد ولی در مقایسه با تابستان امسال حدود 0.1 درصد رشد دارد، در عین حال که در این فاصله بیش از 300 هزار نفر از تعداد شاغلان کاسته شده است.

 از جمعیت 15 ساله و بیشتر فعال حدود 24 میلیون و 446 هزار و 94 نفر شاغل هستند که این تعداد شاغل در مقایسه با پاییز سال گذشته 472 هزار نفر افزایش دارد، اما نسبت به تابستان حدود 304 هزار و 790 نفر کاهش پیدا کرده است.

بررسی سهم اشتغال ناقص جمعیت ١٥ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که در پاییز ١٣٩٨، ١� ,٦ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ٣٦.٥ درصد از شاغلین ١٥ ساله و بیش‌تر، ٤٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

بحران بیکاری و اشتغال ,

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.