شنبه, 18 ارديبهشت 1400 :: Saturday, 8 May 2021
  • از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    جهان با ویروسی کووید-۴۸ که چه بسا مرگبار‌تر از کووید-۱۹ نیز هست درگیر است، نزدیک به ۷۳ است که این ویروس به جان سرزمین‌های معراج افتاده و علاوه بر مرگ هزاران نفر در سال و انواع آسیب‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی، آواره‌گی هزاران هزار نفر را از خانه و سرزمین مادری نیز در پی داشته است.
 
کد خبر: 75127

تحلیل عضو کمیسیون تلفیق مجلس از بودجه ۹۹

تحلیل عضو کمیسیون تلفیق مجلس از بودجه ۹۹
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با وجود تلاش دولت در جهت اصلاح ساختار بودجه، میزان وابستگی لایحه بودجه ۹۹ به درآمدهای نفتی افزایش یافته است.
پایگاه خبری ریشه

با بیان اینکه دولت در راستای تغییر ساختار و فرآیند بودجه‌ریزی کشور جهت خروج وابستگی از فروش نفت توفیقی به دست نیاورده است اظهار داشت: با وجود تلاش‌های دولت در جهت اصلاح ساختار بودجه، میزان وابستگی لایحه بودجه 99 به درآمدهای نفتی افزایش یافته است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تأکید بر اینکه بودجه سال 99 با بودجه سال 98 از حیث ساختاری تفاوت چندانی نکرده است عنوان کرد: دولت معتقد است که بودجه را بر اساس درآمد حاصل از فروش نفت تنظیم نکرده در حالی‌که فقط چیزی در حدود 50 هزار میلیارد تومان از همین محل در سند بودجه پیش‌بینی کرده است.

کوچکی‌نژاد تکلیف دولت جهت واریز بخشی از درآمدهای حاصل از فروش نفت به حساب صندوق توسعه ملی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به انجام این کار است البته به علت مشکلات اقتصادی و کاهش فروش نفت آن سهمی که باید به صندوق واریز شود محقق نمی‌شود. 

نماینده مردم رشت در مجلس از اخذ مجوز برداشت پول از حساب صندوق توسعه ملی به مبلغ حدود 40 هزار میلیارد تومان توسط دولت در سال آینده خبر داد و ابراز داشت: این کار و اقدام دولت با شعار عدم وابستگی به درآمدهای نفت مطابقت ندارد زیرا اعتبارات صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت تأمین می‌شود.

وی تمهیدات اندیشیده شده دولت و مجلس برای ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی در کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: با پیگیری‌هایی که توسط بنده از سالیان طولانی تاکنون انجام شده به زودی شعبه جدید دانشگاه شهید رجایی گیلان جهت تربیت دبیر هنرستان‌های شمال کشور در رشت ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس وجود دانشگاه فرهنگیان در گیلان برای تربیت نیروها و معلمان علوم تجربی و علوم انسانی را مورد توجه قرار داد و گفت: در بخش هنرستان‌ها گیلان شدیداً به نیروی انسانی کارآمد نیاز دارد اما دانشگاهی برای تحصیل دانشجویان این بخش در استان وجود ندارد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تقویت حضور دانشجویان فنی در شمال و شمال غرب کشور را از جمله مزیت‌های ایجاد دانشگاه شهیدرجایی در گیلان خواند و افزود:  جذب بسیاری از تحصیل‌کردگان گیلانی در جمع اعضاء هیئت علمی و امکان تحصیل افراد و دانشجویان در داخل استان از دیگر مزیت‌‌های ایجاد این واحد دانشگاهی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.